Komentarze (11)

Biało-czerwone smoothie z jogurtem i truskawkami

Znane połączenie truskawek z jogurtem podane w postaci smacznego deseru. Kolor czerwieni truskawek podkręcony trochę barwą wiśni, posłodzony jedynie syropem z agawy, do smaku. Proste przygotowanie i oczywiście… trzymamy kciuki!

Składniki na 2 porcje.

Część biała:

 • 1/2 do 2/3 szklanki jogurtu naturalnego
 • 1 nieduży zamrożony banan, pokrojony na części
 • syrop z agawy do smaku

Wszystkie składniki dokładnie zmiksować w mikserze kielichowym. Skosztować i dosłodzić do smaku syropem z agawy.

Część czerwona:

 • 1 szklanka truskawek
 • 1/4 szklanki mrożonych wiśni
 • połowa zamrożonego banana, pokrojonego na części
 • syrop z agawy do smaku

Wszystkie składniki dokładnie zmiksować w mikserze kielichowym. Skosztować i dosłodzić do smaku syropem z agawy.

Przelać do szklanek, najpierw czerwoną część, następnie białą. Podawać.

Smacznego :-).

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 11 komentarzy
Szukaj w komentarzach:
 1. czy zamiast truskawek i wiśni można dodać świeże maliny? pytam w kontekście tego, czy wtedy też się tak ładnie ułoży?

 2. Niestety mi się nie ułożył koktajl w warstwy. Mroziłam banana przez kilka godzin. Nie dałam tego syropu. Czy to może być przyczyna?

  1. A jak się ułożył? Jeśli lejemy drugą warstwę na środek wtedy ona chowa się w pierwszej warstwie. Aby warstwa była widoczna delikatnie lejemy na całą powierzchnię, również po bokach lub można wyłożyć łyżeczką. Czy były dodane wiśnie?

    1. Ja nie nakładałam łyżeczką ale właśnie starałam się lać na całą powierzchnię, by warstwa biała nie ukryła się w czerwonej.

  2. Ja nakładałam warstwę białą dużą łyżką. Warstwę czerwoną zrobiłam bez banana i bez wiśni. Zmiksowałam truskawki z cukrem, tylko potem porządnie schłodziłam (kilka godzin) w lodówce. Wtedy mus z truskawek gęstnieje i jest idealny. Używam do deserów, do jedzenia samego, z jogurtem albo po wymieszaniu z kefirem – w formie koktajlu.

  1. cukrem. Ja zrobiłam część czerwoną z samych truskawek z cukrem. Po schłodzeniu w lodówce mus się zagęszcza i nie musi być banana.