Comment (64)

ciasteczka ze smarties

Idealne ciastka na birthday party – i to nie tylko dla dzieci :-). Twardawe, kolorowe, z ulubionymi cukierkami maluchów, na pewno przypadną im do gustu :-). W Polsce ‘smarties’ – kupowałam pod nazwą ‘lentilki’. A i tak wiecie o co chodzi – drobne, kolorowe cukiereczki z czekoladą w środku… 

Składniki na 14 sztuk:

  • 100 g masła, w temperaturze pokojowej
  • 70 g jasnego cukru muscovado
  • 1 łyżka golden syrupu lub miodu
  • 150 g mąki pszennej
  • 1 łyżeczka proszku do pieczenia
  • 85 g groszków smarties

Masło i cukier umieścić w misie miksera i utrzeć do otrzymania jaśniejszej, puszystej masy maślanej. Dodać golden syrup, utrzeć. Wsypać makę pszenną, proszek do pieczenia i zmiksować. Jeśli ciasto jest zbyt suche można dodać 2 łyżeczki wody. Dodać groszki smarties i krótko zmiksować.

Z ciasta uformować 14 kulek, układać je na blaszce wyłożonej papierem do pieczenia w dużych odstępach; nie spłaszczać! same się rozpłaszczą :-).

Piec około 11 – 12 minut w temperaturze 180ºC z termoobiegiem (im dłużej, tym będą bardziej twarde, więc nie warto wydłużać niepotrzebnie czasu pieczenia)  Odczekać chwilę (po upieczeniu będą bardzo miękkie), po czym ściągać z blaszki na metalową kratkę, by przestygły.

Smacznego :-).

Przepis pochodzi z książki “101 cakes & bakes”.

Browse posts by ingredients:
Thank you for posting a comment.

I read all comments, but unfortunately I can't answer them all. Before posting a question, make sure nobody has asked a similar one (this will be facilitated by the search engine included in the comments). Comments with links may not be published.

Blog author

64 comments posted
Search in comments