Comment (140)

Lody z pieczonych truskawek

Pyszne lody z pieczonych truskawek – jeśli u Was nie ma jeszcze świeżych, możecie wykorzystać mrożone truskawki zeszłoroczne. Truskawki przed dodaniem do masy śmietankowej pieczemy z dodatkiem octu balsamicznego – dzięki temu redukujemy w owocach ilość wody i wydobywamy ich smak. Nie bójcie się octu balsamicznego – lody są po prostu pyszne, moje dzieci je pokochały :-).

Składniki:

  • 700 g truskawek, odszypułkowanych i przepołowionych
  • 2 łyżki octu balsamicznego
  • 6 łyżek cukru trzcinowego
  • 500 ml śmietany kremówki 30% lub 36%
  • 2 łyżki cukru pudru

W szerokim naczyniu żaroodpornym wymieszać przepołowione truskawki z octem balsamicznym i cukrem trzcinowym. Wstawić do rozgrzanego do 170ºC piekarnika i zapiekać przez około 35 – 40 minut (mrożone kilka minut dłużej), bez pokrywki. Wyjąć, wystudzić, następnie zmiksować blenderem na puree. Schłodzić w lodówce.

W misie miksera umieścić śmietanę kremówkę i cukier puder, ubić. Bitą śmietanę wymieszać delikatnie ze schłodzonym truskawkowym puree, nie do końca, by w lodach pozostały smugi.

Formę np. keksówkę wyłożyć podwójną warstwą folii spożywczej. Przełożyć do niej masę truskawkową.  Przykryć folią spożywczą.

Pojemnik umieścić w zamrażarce na kilka godzin lub całą noc.

Uwaga: lody wykonujemy bez maszyny do lodów, dlatego najlepsze są po kilku godzinach od zamrożenia. Po kilku dniach mogą pojawić się w nich kryształki lodu. Aby temu zapobiec można wykorzystać maszynę do lodów.

Smacznego :-).

Lody z pieczonych truskawek

Browse posts by ingredients:
Thank you for posting a comment.

I read all comments, but unfortunately I can't answer them all. Before posting a question, make sure nobody has asked a similar one (this will be facilitated by the search engine included in the comments). Comments with links may not be published.

Blog author

140 comments posted
Search in comments