Komentarze (281)

Masło orzechowe

Przepis praktycznie jednoskładnikowy. Wspaniałe masło orzechowe, które może być trochę inne za każdym razem, ale dokładnie takie, jakie lubicie. Warto do smaku dodać odrobinę cynamonu lub miodu, rozpuszczonej czekolady gorzkiej lub białej, a nawet kakao. Może trochę pokruszonych fistaszków by było chrupiące? Najlepsze jest słodko – słone, więc nie zapomnijmy o soli. Nie dodajemy oleju lub innego tłuszczu – orzeszki są wystarczająco oleiste, naprawdę :-). Polecam!

Składniki na przepis podstawowy:

  • 2 szklanki podpieczonych solonych orzeszków ziemnych*

* jeśli używamy niesolonych orzeszków, wtedy trzeba dodać soli, do smaku

** orzeszki podpiekamy na suchej patelni lub na blaszce w piekarniku rozgrzanym do 170ºC, mieszając od czasu do czasu

Orzeszki umieścić w malakserze i miksować przez około 12 – 15 minut. Będą one zmieniały stopniowo swoją konsystencję, aż powstanie gładka, oleista, smarowna masa.

Gotowe masło przechowywać zamknięte w lodówce, do miesiąca. Od czasu do czasu może wymagać zamieszania, jeśli zacznie oddzielać się olej.

Smacznego :-).

Masło orzechowe

Przeglądaj wpisy po składnikach:
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.

Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć. Zanim zamieścisz pytanie upewnij się czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach). Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.

Autorka bloga

Opublikowano 281 komentarzy
Szukaj w komentarzach: