Comment (57)

Owocowa terrina

Owocowa terrina to propozycja na upały :). Nie może być chyba lepszy termin na wykonanie terriny niż środek lata, kiedy dostępne są praktycznie wszystkie świeże sezonowe owoce. Terrina owocowa to po prostu duża ilość owoców zatopiona w przezroczystej galaretce. Teraz nie ma już problemu z zakupem takich galaretek, ale można ją również wykonać na soku z winogron z dodatkiem żelatyny. Do smaku można też dodać odrobinę prosecco. Kroimy i podajemy w postaci plastrów. Kwintesencja lata i lekki deser :).

Składniki:

  • 2 przezroczyste galaretki (każda na 500 ml wody)
  • 4 – 5 szklanek drobnych owoców lata, owoców leśnych, miękkich pokrojonych owoców pestkowych itp.

Przygotować formę o wymiarach 24 x 10 cm. Można ją wyłożyć ją folią spożywczą w celu uszczelnienia lub łatwiejszego wyjęcia z formy deseru.

Dwie galaretki rozpuścić w 700 ml wrzącej wody, wystudzić. Owoce wsypać do formy. Zalać wystudzoną galaretką i odłożyć do stężenia do lodówki.

Wyjąć, przełożyć na paterę, można udekorować dodatkowymi świeżymi owocami.

Owocowa terrina powinna być przechowywana w lodówce.

Smacznego :-).

Owocowa terrina

Owocowa terrina

Browse posts by ingredients:
Thank you for posting a comment.

I read all comments, but unfortunately I can't answer them all. Before posting a question, make sure nobody has asked a similar one (this will be facilitated by the search engine included in the comments). Comments with links may not be published.

Blog author

57 comments posted
Search in comments