Ładowanie strony
Najsłodszy blog w sieci17 lipca 2015

Twarogi i serki w wiaderkach - pomagamy wybrać :-)

test bardzo subiektywny


Dlaczego zdecydowałam się na Wielki Test Twarogów Wiaderkowych? 

Trochę z ciekawości. Trochę z potrzeby pokazania Czytelnikom (którzy pieką od "wielkiego dzwonu" i kupują twaróg w wiaderku by upiec ten najsmaczniejszy sernik na święta), że nie każdy serek w wiaderku to twaróg dobry do upieczenia sernika, niezależnie od zapewnień jego producenta. Chciałam pokazać, jak ważny jest wybór odpowiednich produktów. To głównie od twarogu zależy konsystencja, smak i niejednokrotnie wygląd  upieczonego sernika. 

Czego szukałam w wiaderkach? Tradycyjnego twarogu, ale już zmielonego. Lub otrzymanego inną metodą twarogu, ale o konsystencji zmielonego już sera. Wiem, jak taki wygląda, na sernikach pieczonych z sera w kostce się wychowałam i długo długo potem sama kupowałam prawdziwy twaróg by z niego przygotować sernik (kiedyś nie było serków w wiaderkach ;-). Ale - nie będę ukrywać, lubię ułatwiać sobie pracę i iść na skróty, o ile efekt końcowy jest równie dobry. Niestety, większość twarogów kubełkowych nie jest dobrej jakości - przetestowałam 21 wiaderek, a tylko 7 z nich mogę polecić (8 lub powyżej punktów na 10 możliwych, otagowałam je POLECAM!). Inne użyłabym tylko po odsączeniu (czasem z 1 kg 'serka' otrzymam tak naprawdę 600 g twarogu), inne oznaczyłam UNIKAJ

Pamiętajcie - twaróg zmielony w wiaderku nie może być tańszy niż jego niezmielony odpowiednik leżący obok na półce sklepowej. Już raz to pisałam w notce o serniku perfekcyjnym, ale powtórzę - czy opłacałoby się go wtedy mielić, pakować w jednorazowe plastikowe opakowania? Niestety wiele twarogów po prostu pływa w serwatce (tak, to jest produkt naturalny, ale w takiej ilości nie potrzebujemy jej do sernika) lub smakuje po prostu sztucznie, przez co może zepsuć najlepszy sernik. Czasem obecność naturalnej serwatki była wskaźnikiem, że do sera nie dodano substancji zagęszczających... o czym przeczytacie w teście.

I ważne - nie gniewajcie się, jeśli Wasz ulubiony ser w wiaderku, z którego pieczecie Wasz ulubiony sernik został tutaj nisko oceniony. Pamiętajcie, że to test subiektywny. Czy sernik uda się na twarogu, którego oceniłam nisko? Tak, wszystko to kwestia odpowiedniej modyfikacji przepisu - odjęcia składników płynnych z przepisu na sernik pieczony lub zwiększenia ilości żelatyny w przepisach na sernik na zimno. Sernik z przepisów na MW będzie się piekł dłużej, przed upieczeniem będzie rzadszy, a po upieczeniu jego konsystencja będzie delikatniejsza i bardzo piankowa, sernik będzie lżejszy. A może właśnie taki będzie bardziej w Waszym guście? ;-). Nie uzyskacie jednak efektu, o jaki mi chodziło w przepisie; wtedy warto korzystać z porad producenta sera zamieszczonych na opakowaniu. Bywa i tak, że taka masa serowa podmoczy nam kruchy spód lub spora ilość płynu wycieknie dołem tortownicy. Z takiego twarogu nie uda się krem do ciasta (gorzko się o tym przekonałam w tym przepisie po lekturze komentarzy) a sernik bardzo puszysty, do którego dodajemy szklankę mleka będzie się piekł w nieskończoność...

Kolejność przypadkowa, zamieszczałam według kolejności otwierania wiaderek. Zawartość wiaderek była fotografowana i testowana natychmiast po wyjęciu z lodówki. W miarę możliwości, jeśli uda mi się zakupić sery tutaj nie przedstawione, lista będzie aktualizowana.

Zapraszam!

------------------------------------------------------

Piątnica "twaróg sernikowy mielony"

Smak i konsystencja: smakuje jak prawdziwy zmielony twaróg, jest gładki - dobrze zmielony, raczej nie kwaśny lub tylko lekko kwaśny. Wyciągany łyżką z wiaderka nie traci kształtu, jest zwarty, można go 'kroić'. 

Zawartość tłuszczu: 18 g/100 g 

Skład: serek śmietankowy, twaróg

Uwagi dodatkowe: Nie wymaga dodatku masła - taki napis zamieścił producent na opakowaniu. Rzeczywiście, serniki na nim pieczone są to 'prawdziwe', polskie, zwarte i ciężkie - choć wiele będzie zależało od przepisu - sernik z dodatkiem kremówki i ubitych białek będzie bardziej puszysty. Mimo wszystko dodaję do sernika część masła, 18% tłuszczu na 100 g to nie jest jeszcze na tyle dużo, by to masło pominąć, jeśli jest w przepisie. Ale oczywiście można tak zrobić i lekko "odchudzić" nasz wypiek bez utraty smaku.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

Moja ocena: 10/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Delfiko "serek śmietankowy naturalny"

Do serników, naleśników i innych smakołyków

Smak i konsystencja: smakuje jak prawdziwy zmielony twaróg, jest gładki z lekko wyczuwalną ziarnistością, raczej nie kwaśny, neutralny w smaku. Wyciągany łyżką z wiaderka nie traci kształtu, jest zwarty, można go 'kroić'. Dobry nie tylko do serników, ale i do leniwych!

Zawartość tłuszczu: 24 g/100 g

Skład: śmietanka pasteryzowana, kultury bakterii

Producent: Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A. w Makowie Mazowieckim

Uwagi dodatkowe: Smakuje jak twaróg, wygląda jak prawdziwy twaróg, to jest twaróg! Producent mógłby być mniej skromny i nazwać go prawdziwym twarogiem sernikowym - jest fenomenalny. Nazwa serek śmietankowy naturalny może zmylić ;-). Podobnie jak w przypadku 'Piątnicy' można zmniejszyć ilość masła dodawanego do sernika, zresztą producent sam zamieścił na opakowaniu przepis na sernik bez dodatkowego tłuszczu, z użyciem swojego twarogu.

Moja ocena: 10/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Włoszczowa "twaróg na sernik"

Smak i konsystencja: Bardzo gładki, mazisty, kwaśny, dla mnie smakuje jak jogurt naturalny lub grecki. Nie zwarty, nie można go 'kroić', raczej smarować jak serek kanapkowy. Dość luźny w porównaniu do prawdziwego twarogu, lekko 'gumowy' przy nabieraniu łyżką - jeszcze przed skosztowaniem można domyślić się dodatku w postaci skrobi ziemniaczanej.

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g

Skład: mleko pasteryzowane, skrobia modyfikowana, kultury bakterii mlekowych

Uwagi dodatkowe: W niczym nie przypomina 'prawdziwego' twarogu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Po przełożeniu na sitko z gazą i odsączeniu serwatki otrzymałam około 830 g sera, który był jeszcze bardziej 'gumowy' wręcz 'galaretkowy' niż przed odsączaniem. 

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

Moja ocena: 1/10 (wszystko wyrzuciłam, nawet po odsączeniu) UNIKAJ

------------------------------------------------------

Juliko 'Serek śmietankowy'

Doskonały do wypieków, niezastąpiony do kanapek, naleśników i pierogów

Juliko

Juliko

Juliko

Smak i konsystencja: Gęsty, słodki twaróg. Bardzo przyjemny w konsystencji. Po otworzeniu wiaderka do odlania niewielka ilość serwatki (producent cierpliwie tłumaczy, że wystarczy ją odlać), a całość sera jest zwarta, 'konkretna'.  Ze względu na lekko słodki smak nie użyłabym do kanapek, ale do wypieków lub pierogów - jak najbardziej. 

Zawartość tłuszczu: 24 g/100 g

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu; zamieszczono jednak informację "produkt naturalny, nie zawiera substancji konserwujacych, nie zawiera substancji zagęszczających, nie zawiera stabilizatorów".

Uwagi dodatkowe: W zasadzie nie można się do niczego przyczepić ;-) a plus za informacje w 3 językach na opakowaniu.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie

Moja ocena: 10/10 (wcześniej 9/10; nie doczytałam, że wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu, dziękuję za zwrócenie uwagi!) POLECAM!

------------------------------------------------------

Pilos 'Twaróg sernikowy'

Doskonały na farsz do pierogów i naleśników

Pilos

Pilos

Pilos

Smak i konsystencja: Kwaśny - bardzo kwaśny (w smaku przypominał mi kwaśne mleko lub kefir), mazisty, rzadki. Do smarowania naleśników tak, ale już do pierogów lub sernika taka konsystencja mi nie odpowiada. 

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (może dlatego w recepturze na sernik podanej na opakowaniu jest dodatek 100 g masła)

Skład: mleko pasteryzowane, bakterie fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe: Po otwarciu wiaderka duże zaskoczenie - lekki, rzadki serek pływający w kałuży serwatki. Mnóstwo serwatki. A może mleka? Czy widać to na zdjęciu? Tak nie wygląda zmielony twaróg. Konieczne było odsączenie go na sicie - po kilku godzinach z 1 kg 'twarogu sernikowego' otrzymałam 600 g twarogu, który wyglądał już całkiem dobrze i mogłam spokojnie upiec z niego sernik.

Producent: Średzka Spółdzielnia Mleczarska 'JANA', Środa Wielkopolska

Moja ocena: 3/10, bo jednak część twarogu z niego 'odratowałam' i ta część nadawała się na sernik :-) Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

JANA - twaróg sernikowy extra

Smak i konsystencja: Kwaśny - choć wydawał mi się mniej kwaśny od brata bliźniaka 'Pilos'- ten sam producent (może po prostu inna partia?) mazisty, o luźnej konsystencji. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (może dlatego w recepturze na sernik podanej na opakowaniu jest dodatek 100 g masła)

Skład: mleko pasteryzowane, bakterie fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe: Wiaderko otworzyłam niemal zaraz po lidlowskim 'Pilosie', widząc na opakowaniu tego samego producenta. Zaskoczenia większego więc nie było ;-). W zasadzie mogłabym tutaj skopiować wszystko, co napisałam powyżej o 'Pilosie'. Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 600 g dobrego twarogu.

Producent: Średzka Spółdzielnia Mleczarska 'JANA', Środa Wielkopolska

Moja ocena: 3/10, bo jednak część twarogu z niego 'odratowałam' i ta część nadawała się na sernik :-) Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Vitello serek naturalny

Idealny do serników, delikatny

Smak i konsystencja: Nie kwaśny, bardzo gładki, mazisty, o dość luźnej konsystencji. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 7,5 g/100 g

Skład: mleko, śmietanka, kultury bakterii

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 620 g dobrego twarogu.

Producent: Mazowiecka Spółdzielnia Mleczarska S.A., Maków Mazowiecki

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Polmlek - twaróg aksamitny 100% twarogu

Smak i konsystencja: Mazisty, bardzo gładki, lekko kwaśny, o luźnej konsystencji, w smaku bardziej przypomina kefir. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 2,9 g/100 g (konieczny jest dodatek masła do sernika, co producent sam sugeruje w przepisie na sernik umieszczonym na opakowaniu)

Skład: mleko, śmietanka, podpuszczka, kultury bakterii

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 680 g dobrego twarogu. Ze względu na zawartość tłuszczu polecam dla osób liczących kalorie!

Producent: Mazowiecka Spółdzielnia Mleczarska S.A., Maków Mazowiecki

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg Hanusi (Mlekovita)- idealny do serników

Smak i konsystencja: Lekko kwaśny, o zwartej lecz miękkiej konsystencji, nie mazisty, z wyczuwalnymi grudkami twarogu. Zbiera się w nim nieduża ilość serwatki, którą wystarczy odlać.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (do sernika można dodać masło, choć nie jest to konieczne)

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu- wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Nie odsączałam, nie było potrzeby. Dodatkowy plusem są napisy w 4 językach na opakowaniu.

Producent: SM Mlekovita, Wysokie Mazowieckie

Moja ocena: 9/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Piotr i Paweł Supermarket

Smak i konsystencja: Delikatnie kwaśny, o  luźnej, mazistej konsystencji, w miarę gładki. Po otworzeniu widoczna spora ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g 

Skład: mleko pełne pasteryzowane

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 650 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik.

Producent: na opakowaniu nie ma podanego producenta, ale jest podadny adres do dystrybutora 'Piotr i Paweł" S.A.

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Kaufland

Smak i konsystencja: Lekko słodki o luźnej, mazistej konsystencji, w miarę gładki. Po otworzeniu wyraźnie widoczna serwatka. 

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g 

Skład: mleko pasteryzowane, kultury bakterii fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 610 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik.

Producent: na opakowaniu nie ma podanego producenta, za to zamieszczono lakoniczną informację 'wyprodukowano w Polsce' (no ja myślę ;-)

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Président

Smak i konsystencja: Kwaśny serek o bardzo luźnej, mazistej konsystencji, bardzo gładki. Po otworzeniu wyraźnie widoczna serwatka. 

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: mleko, śmietanka, mleko w proszku, kultury mleczarskie

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 580 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik. Ze względu na dość niską ilość tłuszczu polecany jest dodatek masła do serników pieczonych. Wielkie rozczarowanie marką, która przecież do najtańszych nie należy. 

Producent: Lactalis Polska Sp. z o.o., Warszawa

Moja ocena: 2/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Natur (Zott)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku o w miarę zwięzłej, lecz miękkiej konsystencji. Lekko wyczuwalne ziarenka twarożku, widoczna mała ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, umieszczono jednak informację "ser twarogowy homogenizowany" bez sztucznych dodatków i konserwantów. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 650 g twarogu. 

Producent: Zott Polska Spółka z o.o., Opole

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg mielony - Krasnystaw

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku o w miarę zwięzłej, lecz miękkiej konsystencji. Bardzo gładki, widoczna niewielka ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 5 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, widnieje jedynie informacja 'serek naturalny'. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu na sicie otrzymałam 700 g twarogu. Widać było na pierwszy rzut oka, że mimo iż serek nie jest twardy, jest w miarę zwięzły - w porównaniu do innych.

Producent: OSM w Krasnymstawie

Moja ocena: 5/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy (OSM w Ozorkowie)

Smak i konsystencja: Lekko kwaśny serek o dość luźnej konsystencji kwaśnej śmietany. Bardzo gładki, widoczna duża ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, widnieje jedynie informacja 'twaróg sernikowy uzyskany metodą ultrafiltracji'. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu na sicie otrzymam 620 g twarogu. 

Producent: OSM w Ozorkowie

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg Łowicki na sernik, doskonały jako dodatek do naleśników, pierogów

Smak i konsystencja: Bardzo słodki serek o gęstej i 'gumowej' konsystencji. Bardzo gładki, prawie jak serek kanapkowy, brak widocznej serwatki. W smaku czuć cukier, mąkę i sztuczny cukier/aromat wanilinowy.

Zawartość tłuszczu: 5 g/100 g 

Skład: ser twarogowy, cukier, woda, masło, skrobia modyfikowana, odtłuszczone mleko w proszku, substancja zagęszczająca: guma guar, stabilizator: karagen, aromat

Uwagi dodatkowe:  Bardzo, bardzo słodki. Smakuje jak serek gotowy do przełożenia naleśników i taką ma konsystencję - smarowną. Niesmaczny. Zdecydowanie najdłuższa lista niepotrzebnych składników, których nie chciałabym znaleźć w twarogu sernikowym.

Producent: OSM w Łowiczu

Moja ocena: 0/10 UNIKAJ

------------------------------------------------------

Aksamitny twaróg sernikowy (Páturages)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku, bardzo gładki i smarowny serek, bez wyczuwalnych grudek twarogu. Charakterystycznie 'gumowy' w konsystencji... Brak widocznej serwatki. 

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g 

Skład: mleko pasteryzowane, skrobia modyfikowana, kultury bakerii mlekowych

Uwagi dodatkowe:  'Idealny do ciast i naleśników' - jak sugeruje producent. Nawet nie było sensu go odsączać - sytuacja taka sama jak poprzednim wyrobem z tej samej mleczarni (opisanym wyżej). Wykorzystałam zgodnie z zaleceniem - do naleśników. 

Producent: OSM Włoszczowa

Moja ocena: 1/10 UNIKAJ

------------------------------------------------------

Mój Ulubiony (twarożek kanapkowo - sernikowy)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku lub tylko delikatnie kwaśny, bez wyczuwalnych grudek twarogu - idealnie zmielony. Po otworzeniu opakowania widoczna znikoma ilość serwatki, którą wystarczy odlać (lub wymieszać z twarożkiem - sugestia producenta). Gęsty, prawdziwy twaróg. Świetny do serników, naleśników, leniwych, ale także na kanapki. Bardzo smaczny!

Zawartość tłuszczu: 26 g/100 g 

Skład: śmietanka, kultury bakterii fermentacji mlekowej; zamieszczono ponadto informację "produkt naturalny, nie zawiera substancji konserwujacych, nie zawiera substancji zagęszczających, nie zawiera stabilizatorów".

Uwagi dodatkowe:  'Twarożek kanapkowo - sernikowy' jak brzmi nazwa twarogu, który zakupiłam w małym 200 g opakowaniu. Gdyby nie sugestie Czytelników nie znalazłabym go wśród innych serków kanapkowych, zarówno ze względu na wielkość opakowania jak i grafikę na nim umieszczoną. Ciężko zgadnąć, że będzie idealny do serników. A taki rzeczywiście jest - prawdziwy, idealnie zmielony twaróg bez żadnych niepotrzebnych dodatków. Po prostu idealny. Gdyby producent nie nazwał go 'Mój ulubiony' z całą pewnością ja bym tak o nim mówiła ;-). Szukaj także w większych opakowaniach 450 g i 1 kg (klasyczne wiaderko).

Producent: Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu, Wieluń

Moja ocena: 10/10 (właściwa ocena powinna brzmieć 11/10, niestety zabrakło skali ;-) POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Hej!

hej twaróg

hej twaróg

hej twaróg

Smak i konsystencja: Delikatnie kwaśny, bez wyczuwalnych grudek twarogu - idealnie zmielony. Twaróg wydaje się lżejszy, nie twardy, pomimo wysokiej zawartości tłuszczu (w przepisach na serniki można pominąć część masła).

Zawartość tłuszczu: 17 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu - wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Brak widocznej serwatki lub o niewielkiej jej zawartości. Nie wymaga odsączania, lecz z ciekawości to uczyniłam, otrzymując ok. 850 g twarogu - jest ok i wychodzą z niego niezłe serniki.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku

Moja ocena: 9/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy premium- JAGR

Jagr twaróg

jagr twaróg

jagr twaróg

Smak i konsystencja: Kwaskowy, lekki i aksamitny, bez wyczuwalnych grudek twarogu. Lekko 'gumowy' w konsystencji mimo braku wyczuwalnej skrobi w smaku. Nie wygląda jak twaróg zmielony trzykrotnie i być może został otrzymany inną metodą?

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu - wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po otworzeniu opakowania widoczna niewielka ilość serwatki. Po odsączeniu na sicie otrzymam 750 g twarogu. 

Producent: PHU JAGR sp.z o.o., Warlubie

Moja ocena: 6/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

ciąg dalszy nastąpi...

 

Wydrukuj:
post post bez zdjęć
Średnia ocena: 9,9  (liczba głosów: 46)
Kategoria: Porady kulinarne

Dodaj komentarz
Pozostało znaków: 5000 
Dziękuję za zamieszczenie komentarza.
Wszystkie komentarze czytam, choć niestety, nie dam rady na wszystkie odpowiedzieć.
Zanim zamieścisz pytanie upewnij się, czy nikt nie zadał podobnego (ułatwi Ci to wyszukiwarka zamieszczona w komentarzach).
Komentarze z linkami mogą nie zostać opublikowane.
Zaloguj się, aby dodać komentarz lub skomentuj jako gość, korzystając z poniższego formularza.
Imię/nick*:
Strona WWW:
Weryfikacja antyspamowa*:
Komentarze (492)
1  2  3
Gość: mada
04.02.2018 13:18 odpowiedz
Dziękuję za ten ranking, wczoraj pierwszy raz wyszedł mi idealny sernik - robiłam na "Twoim ulubionym" z Wielunia. Przerabiałam wcześniej Presidenta, Zott i ten z Lidla, jest spora różnica.
ynna128 profil
31.12.2017 11:44 odpowiedz
Czy jeśli robię sernik z 400 g Piątnicy (18 g tłuszczu) i 600g Wielunia (26 g tłuszczu) to mogę pominąć masło? w oryginalnym przepisie na 1kg sera przypada 200 g masła
Dorota, Moje Wypieki
31.12.2017 14:56 odpowiedz
To na pewno zależy jeszcze od innych składników, ale ogólnie TAK, ja bym zmniejszyła masło do 30-50 g (cieżko będzie je utrzeć więc można dodać roztopione do masy serowej).
Gość: marti
22.12.2017 20:45 odpowiedz
OSM Czarnków ma 2 rodzaje sera w wiaderku. Jeden to ten z rankingu Pani Doroty: Twaróg śmietankowy JULIKO - twaróg o zawartości tłuszczu 24 %, nadaje wyraz wypiekom jak i naleśnikom oraz innym daniom
http://www.osmczarnkow.pl/index.php/twarogi/juliko-serek-smietankowy

a drugi to: Twaróg sernikowy - twaróg produkowany metodą ultrafiltracji, o 6 % zawartości tłuszczu bez zawartości cukru. Świetnie nadaję się do wypieków http://www.osmczarnkow.pl/index.php/twarogi/twarog-sernikowy-naturalny-1kg
Gość: piotrass
22.12.2017 11:10 odpowiedz
Trochę mnie bawi recenzja Twarogu Łowickiego. Użyłem go do przepisu z tej samej strony - sernika czekoladowego i wychodzi znakomicie. Trzeba jedynie piec dłużej, 1,5 godziny. Informuję w razie czego jeśli ktoś 'kupi go przypadkiem' i stwierdzi, że jest do niczego po lekturze tej opinii.
Gość: Terra
22.12.2017 13:28 odpowiedz
Kto co lubi :) Ale miło, że jest Pan rozbawiony - to wielki sukces wywołać u kogoś uśmiech :)
Gość: Justyna
21.12.2017 13:00 odpowiedz
Uuu :) Właśnie szukałam idealnego twarogu do sernika nowojorskiego, W selgrosie można dostać Mój Ulubiony z Wielunia w wiaderku :)

Gość: ynahcokU
21.12.2017 12:18 odpowiedz
Ostatnio w Biedronce pojawił się ser z zawartością tłuszczu 18%, ktoś z was może testował jego jakość?
Dorota, Moje Wypieki
21.12.2017 12:24 odpowiedz
Ulubiony? Podobno to Delfiko zmieniło nazwę, jest bardzo dobry.
Gość: ynahcokU
21.12.2017 17:05 odpowiedz
Nie, z Piątnicy
Dorota, Moje Wypieki
21.12.2017 18:10 odpowiedz
Aaa... nie slyszałam o Piątnicy w Biedronce. Ciekawe, czy w środku jest to samo, co w tej Piatnicy klasycznej.
Gość: Dora
26.12.2017 21:28 odpowiedz
W Biedronce co roku przed swietami, a czasem czesciej pojawia sie Piatnica w czerwonym wiaderku dla Biedronki. W srodku to samo, co w klasycznej Piatnicy, w koncu cena niewiele sie rozni od normalnej w innym sklepie, bo ok. 12zl. Dla mnie najlepszy twarog na sernik. Niestety ilosc dla Biedronki jest okrojona i trzeba od razu kupowac, bo moze sie nie pojawic w kolejnych dostawach, wiec jak ktos trafi polecam sie nie zastanawiac :)
Gość: piekarnik_studentki
19.12.2017 17:51 odpowiedz
Dorotko, a co sądzisz o serku waniliowym Jana (w wiaderku)? Ktoś z rodziny ostatnio jak był mnie odwiedzić kupił całe wiaderko 'na kanapki' i ani ja tak tego nie jem, ani mój luby, i stoi zajmuje miejsce w lodówce. Planowałam piec sernik niedługo, ten serek by się nadał? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Pomocy, niedługo będzie do wyrzucenia :(
Dorota, Moje Wypieki
19.12.2017 18:19 odpowiedz
Ten serek jest w powyższym rankingu, opisany przeze mnie. Jeśli dodatkowo jest 'waniliowy', nie polecam do serników. Może do naleśników, po odsączeniu.
Gość: piekarnik_studentki
20.12.2017 17:57 odpowiedz
To jest troszkę inny serek niż ten w rankingu, ale ewidentnie 'o smaku waniliowym'. Nie będę ryzykować sernika z nim w takim razie, dziękuję za odpowiedź:)
Gość: maJa
17.12.2017 15:08 odpowiedz
Zawsze używałam serka Delfiko, potwierdzam, że jest super, niestety mój sklep przed tegorocznymi świętami, go nie dostał. Sprzedawczyni poinformowała mnie, że producent zmienił wiaderko i teraz serek nazywa się Ulubiony.
Producentem jest również Mazowiecka Spółka Mleczarska , ale w Warszawie, a nie w Makowie Mazowieckim, mam więc wątpliwości, czy będzie równie dobry.
Szkoda, że nie natrafiłam na test serków wcześniej, bo wtedy kupiłabym serek z Piątnicy.
A test świetny, bardzo pomocny!.Pozdrowienia. maJa
Dorota, Moje Wypieki
17.12.2017 19:41 odpowiedz
Tak, Ulubiony jest równie dobry, testowałam go, muszę tylko dodać do powyższej notki :).
Gość: Ania
18.12.2017 11:45 odpowiedz
Podpowiem, że właśnie Ulubiony z Polmleka jest teraz w Biedronce, podobnie jak Piątnica :)
Gość: Oksana
16.12.2017 14:59 odpowiedz
Dziękuję za ten test i w 100% się z nim zgadzam! :) Uwielbiam "Piątnica" i "Delfiko"
Gość: Karola
21.12.2017 11:15 odpowiedz
W jakich sklepach kupię piątnice?
Gość: Anna
21.12.2017 21:51 odpowiedz
W Biedronce.
Gość: Ewa
29.11.2017 00:37 odpowiedz
Cześć! Przepięknie dziękuję za ten subiektywny test! Bardzo mi pomógł w wyborze sera do sernika tradycyjnego według przepisu Twojego dziadka. Sernik idealny!
Dorota, Moje Wypieki
29.11.2017 10:16 odpowiedz
Bardzo się cieszę, że test się przydał :).
Gość: Asia 1987
25.11.2017 15:17 odpowiedz
Mam pytanie W jaki sposób dokładnie odsączyć taki ser z wiaderka ?
Dorota, Moje Wypieki
25.11.2017 18:18 odpowiedz
Sitko lub durszlak wykładamy gazą/lnem, na którą wykładamy twaróg. Owijamy i obciążamy (nie za mocno, twaróg nie może być suchy). Po nocy nadmiar wody odkapie. 
Gość: Robert
18.10.2017 12:52 odpowiedz
Proponuje spróbować serka z Ostrowskiej Spółdzielni Mleczarskiej (może było wcześniej w komentarzach, wszystkich nie czytałem) z Ostrowa Wlkp. ;)
Pozdrawiam
Robert
Gość: MAtt
12.10.2017 11:29 odpowiedz
Droga Autorko,

W sumie fajna lista. Mam tylko małe zastrzeżenie. Porównywanie serków śmietankowych z twarogiem jest chyba pozbawione sensu. Bo to kompletnie inny produkt. To tak jakby porównywać sportowe auto z busem. Żadne nie jest lepsze czy gorsze to co innego po prostu.

A co do znakowania to nie tylko jednoskładnikowe ale też produkty, które w założeniu są z konkretnych składników zrobione i nie dodano do nich nić dodatkowo. Np. takie piwo jeśli jest ze słodu, wody, droższy i chmielu to nie musi mieć składu na etykiecie. Z chlebem jest podobnie. Prawie cały nabiał, który nie jest smakowy i robiony w tradycyjny sposób też ;)
Dorota, Moje Wypieki
12.10.2017 11:41 odpowiedz
Serki śmietankowe potrafią być lepsze od zmielonych twarogów, jak widać w zestawieniu. Porównywałam tylko zawartość wiaderek pod kątem przydatności do serników pieczonych, nie patrzałam na nazwę, bo są i "kanapkowe": ale wszystkie wg producentów nadają się do serników. Z niektórymi serkami sernik wyjdzie inny lub się nie uda... Na szczęście, zawsze mamy wybór i to rzecz gustu i smaku :).
Gość: Roksana
06.09.2017 23:10 odpowiedz
Pani Dorotko, a czy używając serka " Mój ulubiony" trzeba go dodatkowo mielić, czy on jest już zmielony? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dorota, Moje Wypieki
06.09.2017 23:26 odpowiedz
Nie trzeba mielić, żadnego z serków 'wiaderkowych'. 
scherschu profil
29.08.2017 21:20 odpowiedz
Ech, a ja kupilam serek lowicki, bo w 'moim' polskim sklepie tylko taki byl. Da sie cos z tego wyczarowac? Jakis sernik na ksztalt 'na serkach homogenizowanych'?

Dorota, Moje Wypieki
30.08.2017 14:44 odpowiedz
Tak, można użyć właśnie do tego sernika na serkach homogenizowanych.
Gość: Wisia
28.07.2017 23:12 odpowiedz
Twój Ulubiony z Wielunia jest moim faworytem od lat. Cieszę się Doroto ,że podzielasz moją opinię. Pozdrawiam serdecznie !
Gość: Początkujący
21.07.2017 17:39 odpowiedz
Zacna Pani! Jeżeli robię spód sernika z położonych herbatników petit i one mokną od sera tracąc kruchość - to czym je zabezpieczyć? Czy jakoś natrzeć masłem, czy posypać mąką, czy natrzeć wymieszanym białkiem jajka, czy najlepiej pokruszyć herbatniki i wymieszać z masłem, ugniatając na dnie blachy? - ale wtedy lepiej zapiec czy ochłodzić w lodówce, choć podobno zapieczenie kruchego spodu jest na pewno skuteczne.
Dorota, Moje Wypieki
21.07.2017 19:40 odpowiedz
One zawsze stracą kruchość w serniku pieczonym. Szczególnie, jeśli masa serowa jest bardziej płynna. Dobry spód jest z ciastek typu digestive. Tak, myślę, że ma Pani rację - spód pokruszony, wymieszany z masłem i podpieczony może okazać się bardziej kruchy.
Gość: Jola
14.07.2017 07:07 odpowiedz
Robiąc na Wielkanoc sernik na zimno kupiłam twaróg sernikowy Deluxe z Lidla - wiaderko 1 kg. Polecam. Szkoda że nie gości na półkach cały czas. Jednak po dokładnym obejrzeniu opakowania miła niespodzianka - producent ten sam co Delfiko.
Gość: esel
19.11.2017 20:46 odpowiedz
serek "Delfiko" to receptura ze Spółdzielni Mleczarskiej "Starco" w Stargardzie, która po przystąpieniu do grupy Polmlek została zamknięta, a linia produkcyjna i receptura trafiły do Makowa Mazowieckiego, a na opakowaniu zostało tylko logo stargardzkiej spółdzielni, które było gwarancją jakości produktu
Gość: gość
19.11.2017 20:52 odpowiedz
nic dziwnego, bo ten producent przejął linię, recepturę i logo od spółdzielni w Stargardzie (Starco), która została zlikwidowana po przyłączeniu się do grupy Polmlek
Gość: Naa
02.07.2017 17:34 odpowiedz
Dzisiaj próbowałam piec z sera Hanusi. Nie jest to już to samo co wcześniej, posmak mąki i wodnista konsystencja :c
Dorota, Moje Wypieki
03.07.2017 21:46 odpowiedz
Czy maka jest w składzie twarogu?
Gość: Ciekawski
22.06.2017 06:52 odpowiedz
Dlaczego dodaje się kaszę mannę do sernika?
Dorota, Moje Wypieki
23.06.2017 14:17 odpowiedz
Zagęszcza masę serową.
kallarepka profil
05.06.2017 09:12 odpowiedz
Od zawsze używałam tylko Piątnicy i nigdy dotąd mnie nie zawiodła. Niestety przy ostatnim zakupie serek nie był już taki zwarty, przeciwnie, w środku widać było wyraźnie oddzieloną serwatkę, ser był jakby napowietrzony (jak niektóre serki kanapkowe), a po wymieszaniu łyżką z cukrem miał zdecydowanie zbyt rzadką konsystencję. Czy ktoś jeszcze miał takie doświadczenia? Mam nadzieję, że nie zeszli z jakości i że to tylko jedna nieudana seria.
Dorota, Moje Wypieki
05.06.2017 12:39 odpowiedz
Nie spotkałam się z tym u Piątnicy i też mam nadzieję, że to nieudana partia.
Gość: Karolina
04.05.2017 15:16 odpowiedz
Podzielam opinie na temat Lowickiego twarogu, ostatnio kupilam I bylam niesamowicie zawiedziona. Sztuczny, malo ma wspolnego z twarogiem. Dopiero teraz znalazlam opinie Pani Doroty.
Gość: Monika
02.05.2017 15:31 odpowiedz
Dzień dobry, czy ser z wielunia który polecalas (kanapkowo- sernikowy) nada się do placka drożdżowego z serem? Dziękuję.
Gość: evev
14.04.2017 21:44 odpowiedz
Dziś użyłam do sernika z Pani przepisu twaróg President, taki sam jak na stronie powyżej. Co ciekawe, mój miał delikatną kremową konsystencje bez ml serwtki, tak się właśnie zastanawiam, może to zależy od danej partii jaką produkują, może jaki im wyjdzie taki jest? Sernik jeszcze ciepły więc trudno powiedzieć jaki będzie w smaku, wygląda ładnie:-)
Gość: Natka
15.04.2017 21:52 odpowiedz
Właśnie dziś tu wróciłam sprawdzić co nasza Dirotka poleca i aż przecieram oczy ze zdziwienia, bo mój President też się spisał. Może lepsza partia nam się trafiła....?
Gość: monnallisa
19.10.2017 07:09 odpowiedz
dokładnie, ja od lat stosuje Presidenta do wszystkich wypieków i nigdy nie miałam serwatki może w PL jest inna konsystencja :D
Gość: Weronika
13.12.2017 08:01 odpowiedz
Upiekłam dotychczas około 5 serników wg tutejszych przepisów z serem President (bez odsączania) i tylko jeden mi nie wyszedł - był bardzo miękki, płynący (podejrzewam, że za krótko piekłam, ewentualnie za mało odsączyłam puree z dyni). Dlatego zdziwiłam się, widząc jego ocenę. Ale może inne sery są po prostu lepsze? W każdym razie mam zamiar spróbować i może przerzucę się na jakiś inny :-)
Gość: Etap
13.04.2017 07:05 odpowiedz
Serek Mój ulubiony to mistrzostwo świata. Od lat piekę tylko na nim (choć zawsze wybieram ten wiadereczku 1kg). Nie wyobrażam sobie użyć sera za 5-6zł, skoro zwykły twaróg w kostce kosztuje w okolicach 12zł.
Gość: Marysia
05.08.2017 09:49 odpowiedz
Gdzie Pani kupuje ten twaróg w wiaderku?
paulinak_k profil
12.04.2017 11:02 odpowiedz
Witaj Doroto. Mam małe pytanie odnośnie delfiko. Robiłam sernik królewski z użyciem tego sera i wydawał mi się bardzo suchy, kruszył się. Czy może trzeba by jakoś ciasto "dotłuścić", dodać śmietany? Będę używać tego sera w innych przepisach, ale boje się, ze bedzie sie tak samo zachowywał. Z góry dziękuję za pomoc. Pozdrawiam!
Gość: Anka
13.04.2017 20:48 odpowiedz
Tak, można dodać gęstej słodkiej śmietany kremowej min 30% tłuszczu.
Mamaprzygarach profil
09.04.2017 20:10 odpowiedz
Czy ktoś może mroził ser w wiaderku Piątnicy? Przypadkiem zamroziłam 3 kg
11.04.2017 19:06 odpowiedz
Witam,
Przez przypadek zamroziłem ostatnio i po rozmrożeniu na zewnątrz, ser był jak ze sklepu.
Pozdrawiam
Gość: Mamaprzygarach
11.04.2017 21:15 odpowiedz
Dziękuję za info. Zdążyłam zajrzeć do mojej serowej zmarzliny. Niestety całe 3 kg zwarzone. Nawet do naleśników się nie nadał☹️
Dorota, Moje Wypieki
11.04.2017 23:34 odpowiedz
Ojej, może tylko serwatka się oddzieliła? Może po odmrożeniu da radę zmiksować blenderem?
Gość: Mamaprzygarach
11.04.2017 23:58 odpowiedz
Niestety po zmiksowaniu zrobiła się zupa. W sumie to na opakowaniu nawet napisano, że trzymać w temp. od +1 st C, a mi chłodziarka akurat się popsuła i zaczęła mrozić. Trudno, kolejne 3 kg już kupione i czekają na przerób.
Gość: Mamaprzygarach
12.04.2017 00:03 odpowiedz
A swoją drogą to dziękuję za bardzo fajny post o serach. Ser, którego wcześniej używałam znalazł się na Pani czarnej liście wiec już z nim skończyłam. Za to wypróbowałam 3 inne polecane i zawsze to pewniak, że sernik się super uda.
Gość: Aneta
07.04.2017 08:53 odpowiedz
bardzo pomocne. Dziekuje
Gość: Lena
06.04.2017 18:10 odpowiedz
Ostrzegam przed spacerkiem Naramowice. Ser tragedia..woda leje się strumieniem..po odsaczeniu została garstka sera z goryczka w dodatku. Poza tym ser rozmoczyl cały ciasteczkowy spód. Nigdy więcej!
Itachi profil
05.04.2017 21:42 odpowiedz
Jestem ciekawa, czy któryś z powyższych twarogów przypomina amerykański cream cheese, o którym jest tak głośno, np. marki Philadelphia i byłby najlepszym zamiennikiem dla niego.
Miałam okazję jeść sernik zrobiony z cream cheese i różni się on od klasycznego, polskiego rodzaju tego deseru. Może Pani lub któryś z użytkowników polecić mi czego można użyć jako zamiennik?
Może są jakieś wypróbowane sklepy/supermarkety, w których ser Philadelphia jest dostępny w Polsce?
Gość: s-trzyga
05.04.2017 23:47 odpowiedz
Philadelphię można kupić w Stokrotce. W każdym razie w mojej osiedlowej jest, gdzie indziej nie patrzyłam, ale w większych sklepach powinien być też.
Zastępczo można używać polskich serków kanapkowych - Turek, Ostrowia, Piątnica, co tam masz dostępne. Najlepiej bez szczypiorku ;)
Gość: kami
08.07.2017 09:38 odpowiedz
Witam, chcę się upewnić czy taki zwykły serek Philadelphia co jest ogólnie dostępny można używać do wypieku sernika?
Dorota, Moje Wypieki
08.07.2017 11:31 odpowiedz
Tak. Klasyczna philadelphia, bez dodatków i nie light.
Czagarnot profil
06.04.2017 06:42 odpowiedz
W Lidlu jest serek kremowy Goldessa i on chyba najbardziej przypomina Philadelphię
Gość: 4582415
06.06.2017 11:08 odpowiedz
philadelphia jest normalnie dostępna w polskich supermarketach, kupowałam osatnio chociażby w carrefourze
Gość: Justyna
04.04.2017 21:26 odpowiedz
Teraz w Lidlu jest nowy ser na sernik Delux 26% tłuszczu. Zapowiada się dobrze, próbowałaś?
Dorota, Moje Wypieki
06.04.2017 15:50 odpowiedz
Nie.
Gość: Tina
20.03.2017 22:23 odpowiedz
Mam pytanie, jak długo po otwarciu można w lodówce przechowywać twaróg sernikowy w wiaderku, tak żeby nie stracił swoich walorów smakowych?
Dorota, Moje Wypieki
21.03.2017 10:32 odpowiedz
A nie ma na opakowaniu tej informacji?
Gość: Tina
21.03.2017 16:59 odpowiedz
Niestety nie znalazłam takiej informacji dlatego postanowiłam zaczerpnąć wiedzy na Pani stronie
21.03.2017 18:12 odpowiedz
twaróg z mleka niepasteryzowanego max 3 dni, twarogi z pasteryzowanego dłużej, ja przechowywałabym i tak max 4-5)w szczelnie zamkniętym pojemniku w lodówce. Twaróg mozesz z powodzeniem mrozić :)
Gość: Tina
21.03.2017 20:54 odpowiedz
Dziękuję bardzo za poradę! Po rozmrożeniu ser można wykorzystać np. do sernika?
21.03.2017 21:30
tak, smiało - mowimy o serze do brej jakości, samo mleko ew smietana w skladzie ;)
Gość: Tina
22.03.2017 08:00
Mam ser Delfiko, z tego co wyczytałam jeden z lepszych. Dzięki za cenne porady! :)
KatiaK2 profil
09.03.2017 21:57 odpowiedz
hhmm, jeśli zwykły twaróg tłusty ma ok 8 % tluszczu.... a Piatnica w wiaderku 128 %, Wieluń 26 %... to te wiaderkowe ,dobre' sa naprawde mega tluste...choć dobre bo piekłam na nich :) nie mam maszynki do mielenia wiec używam gotowych - zmielonych.
Gdybym kupiła dobry tłusty twaróg i go zmieliła/zblendowała itp... byłby gorszy? bo przecież dużo chudszy od Piatnicy/Wielunia - wiaderkowych do sernika... mam dylemat....
a czasem potrzeba 500 g twarogu na sernik a nie od razu 1 kg (z wiaderka).
help help! :)
Dorota, Moje Wypieki
09.03.2017 22:54 odpowiedz
Nie będzie gorszy. Zawsze własnoręcznie zmielone tłuste lub półtłuste twarogi są lepsze. 
KatiaK2 profil
10.03.2017 07:39 odpowiedz
:) dziękuję za odp., chyba też zaczne sama zwykłe twarogi kupować jeśli nie bede potrzebowała akurat całego kilograma...
*a Piątnica 18 % tłuszczu - nie 128 :D
agnsud profil
10.03.2017 09:21 odpowiedz
Serek z Wielunia "Mój Ulubiony", który ma najwyższe notowania w rankingu, jest w opakowaniach 200g, 400g i 1 kg
KatiaK2 profil
10.03.2017 11:36 odpowiedz
Tak wiem. Wieluń kupowałam po 200 g, na 400 jeszcze nie trafiłam ale jednak jest bardzooo tłusty 2(26 % !) sernik wychodzi OK ale cięższy i mocno sycący, jeśli chodzi o wiaderkowe wolę zdecydowanie Piątnicę (18%) a teraz spróbuję zwykły tłusty twaróg, ciekawi mnie jaki wyjdzie
Esme profil
10.03.2017 09:37 odpowiedz
Rozejrzyj się, w moich okolicach na przykład można kupić serek z Wielunia w opakowaniach 450 g i 250 g.
Gość: Anna
04.02.2017 19:12 odpowiedz
Super wpis, dziękuję. Potwierdzam, że President rozczarowuje (a no właśnie do tanich nie należy). Ten ranking rozwiązał moją zagadkę dlaczego połączenie delikatnego serka (a taki powinien być) i nutelli dało taki niewyraźny i kwaśny i mało czekoladowy smak, że aż pożałowałam takiej ilości nutelli zmarnowanej. Dokupiłam czekolady żeby masa nabrała wyrazistości i zaczęłam czytać wszystkie przepisy na serniki czekoladowe aż trafiłam na ten! Pomocne jest też to co Pani pisze o ilości jaka wychodzi z danego pudełka. Pozdrawiam moją idolkę cukierniczą :)
yrkl profil
23.01.2017 20:15 odpowiedz
To ja z innej beczki.

Po raz pierwszy odważyłem się zamrozić ser w wiaderku i po odmrożeniu dwóch pierwszych partii... były zwarzone. Jakieś wskazówki, podpowiedzi, coś zrobiłem źle? Czy po prostu ser OSM Radomsko ma zbyt dużo serwatki by go mrozić bez wcześniejszego odlewania? Korzystałem z półkilogramowych, zapakowanych, wiaderek.
Dorota, Moje Wypieki
24.01.2017 11:03 odpowiedz
Nie mrożę twarogu, obawiam się właśnie podobnych problemów :/.
yrkl profil
25.01.2017 08:46 odpowiedz
No więc pochwalę się pierwszym sukcesem w tej materii. Otworzyłem wiaderko, odwróciłem je i włożyłem do sitka, pod które podstawiłem naczynie zbierające wodę. Po nocy jest odmrożony, niezwarzony ser w wiaderku/sitku, i woda w naczyniu :)
madziuszek profil
23.01.2017 19:13 odpowiedz
Pani doroto, mieszka pani w UK, jaki ser tutaj mozna by uzyc (do Polskiego sklepu dziwwnie nie po drodze, zreszta mieszkam tu od roku, studiuje i pracuje i troche czasu mi brak by poszukac).
Dorota, Moje Wypieki
24.01.2017 11:07 odpowiedz
Polecam quark, jest w prawie każdym superkmarkecie, opakowanie 250 g. 
Mags profil
14.01.2017 09:12 odpowiedz
Być może mam niezbyt mądre pytanie,ale czy te twarogi z wiaderka można jeść na surowo? Mam super przepis na trzywarstwowy sernik na zimno z Baileys na bazie "cream cheese" i nie wiem czy te z wiaderk się nadają.
Dorota, Moje Wypieki
14.01.2017 11:04 odpowiedz
Można, ale proszę wybrać dobry twaróg w wiaderku.
Gość: ania
03.01.2017 11:34 odpowiedz
Juliko z Czarnkowa mój ulubiony
Gość: n
02.01.2017 09:22 odpowiedz
Dorotko, mimo iż znałam Twój ranking, zachęcona poświątecznymi promocjami kupiłam wiaderko Pilosa i Presidenta. W Pilosie od czasu rankingu chyba się coś zmieniło, bo zawartość tłuszczu wynosi teraz 9 g na 100 g. Dalej jest mazisty. Chociaż obydwa twarogi wyglądały inaczej niż na zdjęciach - w moich serwatka nie była wytrącona.
Ale teraz do rzeczy. Piekłam sernik królewski. Po dodaniu do tłuszczu twarogu Pilos - DRAMAT (z ciekawości bez odsączania). W misie miksera woda - "twarogowy basen". I mimo że pierwotnie miał to być sernik z 1 kg sera postanowiłam go ratować Presidentem (znów nieodsączonym). Udało się uratować sernik i powstała w miarę normalna serowa masa. Więc obecnie postawiłabym jednak Presidenta dużo wyżej w rankingu (a na pewno wyżej niż Pilosa).
magzu profil
22.12.2016 23:05 odpowiedz
Tak zasugerowałam się Pani recenzją serka "Mój ulubiony" z Wielunia, że dziś poszłam do sklepu i kupiłam aż 5 sztuk po 200 g każdy. Pierwszy raz jadłam ten serek i jest rzeczywiście dobry, dodałam go do pieczenia sernika.
P.S. Serek bez problemu dostępny w Biedronce.
Mada222 profil
19.02.2017 15:09 odpowiedz
"magzu"- kup następnym razem 1 kg Mój ulubiony w wiaderku bo zdecydowanie lepiej sie opłaca. Ser jest bajer!!
Gość: Renata
19.12.2016 23:37 odpowiedz
świetny test, dziękuję, na pewno wykorzystam :) A jaki ser mascarpone Pani poleca ? A śmietana kremówka? Przepraszam,że tak dopytuję, ale nieustannie piekę ciasta z Pani bloga , wychodzą świetne ale pewnie zawsze mogą być lepsze ;))
Dorota, Moje Wypieki
19.12.2016 23:40 odpowiedz
Nie testowałam jeszcze polskich kremówek i serków mascarpone (raczej nie będę).
Gość: Kasia
18.12.2016 16:07 odpowiedz
Świetny jest tez ser twarogowy FigAnd - 100% sera twarogowego. Nigdy się nie zawiodlam :)
Gość: kmadziuska
17.12.2016 19:37 odpowiedz
Dziękuję za ten wpis z całego serca!
Gość: Karola
14.12.2016 11:27 odpowiedz
Super ☺dziękuję za świetny artykuł
Gość: gość
02.12.2016 20:44 odpowiedz
Wiele już wyczytałam porad i komentarzy na temat twarogu, ale wciąż mam wątpliwości. Jeżeli kupiłam twaróg mielony 40 % tłuszczu , to znaczy że już nie muszę dodawać masła ? Pierwszy raz piekłam sernik z brzoskwiniami, wyszedł znakomity, w przepisie było masło to dałam, ale jeśli nie potrzebne to po co? Jutro zamierzam piec po raz drugi.
Doro74Kraków profil
02.12.2016 20:53 odpowiedz
Co to za twaróg?. Może kozi?. Nie trzeba dodawać masła albo można zmniejszyć jego ilość np. o połowę.
Gość: gość
03.12.2016 05:38 odpowiedz
Dałaś mi do myślenia tym kozim serem i sprawdziłam dokładnie. Jest to niemiecki speisequark i duży napis 40%, ale teraz zauważyłam, że jest to 40% Fett i. Tr. . Cokolwiek to znaczy to w maleńkiej tabelce jest 10 % tłuszczu na 100g. Dziękuję za otworzenie mi oczu. pozdrawiam.
Doro74Kraków profil
03.12.2016 13:24 odpowiedz
"40% Fett i. Tr." oznacza zawartość tłuszczu w suchej masie. Czy to ten?.
Gość: gość
30.12.2016 22:55 odpowiedz
tak,to był tego typu twaróg tylko z innej sieci marketu.
02.12.2016 21:17 odpowiedz
to na pewno nie jest twaróg w takim razie. Albo to jest 4% albo spojrzałaś na zawartość białka :)
jagodka001 profil
30.11.2016 10:38 odpowiedz
Polecam także twaróg sernikowy OSM Skała. Jest to zmielony twaróg półtłusty. Jest idealny, nigdy nie zdarzyło mi się, żeby sernik nie wyszedł.
Pozdrawiam :)
dana669 profil
21.11.2016 10:49 odpowiedz
Piekłam sernik z twarogu wiaderkowego OSM Czarnków.Znałam ten twaróg w postaci krajanki na wagę. Nie trzeba odlewać serwatki ,było jej tam niewiele.Sernik wyszedł puszysty ,producent wskazuje dodanie 1/2 kostki masła lub śmietanę ukwaszoną .Ja dodałam 150 ml śmietanki 30%.Jestem bardzo zadowolona z tego twarogu i sernika :)
bk76 profil
26.10.2016 16:41 odpowiedz
Znalazłam twaróg z OSM Czarnków ale nie Julika, zawartość tłuszczu 6g/100. Będzie dobry?
Dorota, Moje Wypieki
27.10.2016 11:52 odpowiedz
Testowałam tylko te, które są powyżej wymienione. Zawartość tłuszczu nie jest najważniejsza i ciężko tylko po niej coś stwierdzić. 
Doro74Kraków profil
27.10.2016 13:19 odpowiedz
Jaki ma skład ten twaróg?.
bk76 profil
27.10.2016 13:40 odpowiedz
Nie pisze składu więc tak jak pani Dorota pisała że jeżeli nie pisze to produkt jednoskładnikowy. Ser sam w sobie troche rzadki.Nie mogę dodać zdjecia ( za duze). Opakowanie takie jak Julika tylko pisze Twarog Naturalny.
Sernik upieczony ale jeszcze nie próbowałam więc nie wiem czy dobry.
bk76 profil
27.10.2016 14:12 odpowiedz
Tak
bk76 profil
27.10.2016 13:56 odpowiedz
Takie opakowanie
barthe profil
01.10.2016 20:11 odpowiedz
President - Pełna zgoda co do oceny. Smak przeciętny, sernik po zrobieniu był dość specyficzny mało puszysty, po wystudzeniu trochę jak gąbka. Cena nieadekwatna jakości.
Piątnica - Również zgoda, zawsze go używam do serników, delikatny twarogowy smak. Serniki są smaczne, delikatna struktura. Polecam.

Czy wiecie może w jakich marketach można kupić "Mój ulubiony" z Wielunia? Chętnie go wypróbuję.

Pani Doroto, czy planuje Pani taki przegląd/ranking śmietanek 30%/36% lub czekolad(do polew, mas, musów)? Przyznam że tutaj też są "śmietanki" i śmietanki, czekolady i "czekolady". :)
Esme profil
01.10.2016 20:53 odpowiedz
Intermarche, Piotr i Paweł między innymi. Gorąco polecam, odkąd zaczęłam używać serka z Wielunia, kupuję tylko ten.
barthe profil
03.10.2016 19:10 odpowiedz
Dziękuję, w najbliższych dniach "przeszukam" te sklepy :)
agnsud profil
02.10.2016 00:17 odpowiedz
U mnie jest w osiedlowym warzywniaku ;). Raz widziałam w Kauflandzie. Chyba jest też w Auchan
Laszlo profil
13.10.2016 02:13 odpowiedz
Jest też w Almie i niektórych sklepach Carrefour (w Warszawie na pewno w Arkadii, ale widziałem tylko wiaderka 1 kg).
urkye profil
25.10.2016 11:29 odpowiedz
Jest w Auchan, w naszym Piotrze i Pawle niestety nie ma. Z tego wynika, że dostępność może się różnić też między sklepami poszczególnych sieci.
grażkal profil
28.10.2016 22:22 odpowiedz
w Dino
Gość: Goś
20.11.2016 20:01 odpowiedz
Mój ulubiony w Biedronce. Ale tylko 200g :)
Gość: gosia
05.01.2017 21:13 odpowiedz
gdyby ktoś aktualnie szukał, to w Auchanie widziałam wszystkie rodzaje objętości tego serka. jutro robię sernik - krem brulee, zobaczymy jak wyjdzie
martada90 profil
15.09.2016 21:12 odpowiedz
Witam, ja także tutaj znalazłam zachętę do upieczenia pierwszego sernika! :) Do tej pory w większości przepisów było napisane o serze 3 krotnie zmielonym i ta pracochłonność mnie zniechęcała. Upiekłam dwa serniki na podstawie serków o najwyższej ocenie w tym rankingu. Serniki mi niestety upadły, ale nie to mnie nurtuje. Moim marzeniem jest upieczenie sernika takiego ze starej szkoły, takiego ciężkiego, nabitego, że jak nabiera się go łyżeczką to się trze... a nie puszystej chmurki, która ma konsystencję gąbki... Czy może mi Pani poradzić, w czym tkwi sęk?
Dorota, Moje Wypieki
15.09.2016 22:30 odpowiedz
Są różne przepisy, również na puchowe przepisy z dobrego twarogu :-). Proszę spróbować upiec sernik tradycyjny lub sernik królewski.
Barbara5812 profil
11.08.2016 16:54 odpowiedz
Bardzo pomocny tekst. Dzięki niemu mogłam wybrać ser do sernika, bez zbędnego eksperymentowania. Zdecydowałam się na "Mój ulubiony" z Wielunia. Jest też w wiekszych opakowaniach 400 g i 1kg. Ten ser jest super i do sernika i na kanapkę ! Ocena 11/10 jak najbardziej trafna. Polecam :)
Kamelcia profil
19.06.2016 15:15 odpowiedz
Kiedyś moja Mama kupowała serek Wieluń do kanapek (opakowanie też tak sugeruje). Kiedy przeczytałam ten ranking (bardzo dziękujemy) byłyśmy zaskoczone, a Mama trochę sceptyczna, do tej pory większość serników na serach z wiaderek było albo zbyt wilgotnymi, albo opadały albo zawsze coś, a nie zawsze chciało się mielić. Odkąd pojawił się ranking pieczemy serniki tylko na Wieluniu i to jest TO! Jest perfekcyjny. Nie jest tak popularny jak inne wiaderkowe, można go spotkać w auchan, czasami sieci Społem i w sumie łatwiej go dostać w mały sklepikach osiedlowych niż sieciach.
EwaFC profil
27.05.2016 14:24 odpowiedz
Zrobilam dzis sernik tradycyjny z sera Krasnystaw i niestety katastrofa. Z ciasta wylala sie ogromna Ilosc tlustego plynu, sernik zupelnie opadl.Niestety zaczelam czytac o jakosci sera w wiaderkach dopiero po nieudanym wypieku :(
Tomkowa profil
05.05.2016 16:57 odpowiedz
Zachęcona oceną 11 na 10 dla Serka "Mój ulubiony" z Wielunia szukałam go, szukałam i znalazłam (u mnie w mieście to Makro i Piotr i Paweł), na moje szczęście, gdyż nie zamienię go już na żaden inny :) rewelacja, konsystencja bajka, smak, naturalność, sernik wychodzi super :) myślę, że nie umywa się do innych. Baaardzo polecam! :)
Nikat profil
21.04.2016 22:14 odpowiedz
Nigdy nie kupowałam serów w pojemnikach. Dzisiaj potrzebowałam zrobić sernik na szybko i kupiłam delfiko . No i całe ciasto do wyrzucenia. Wstrętny chemiczny smak sera. Okrutny posmak zostawia na języku. Juz przy kieszaniu srednio mi sie smak podobal al myślałam że jak sernik stężeje przeżre się cukrem i wanilia to może się polepszy...niestety nic z tego. Ciasto do wyrzucenia i idę jutro z niczym. Zawód na całej linii
agnsud profil
21.04.2016 23:11 odpowiedz
Może jakaś wadliwa partia? We wtorek piekłem sernik z Delfiko, kupionego już dość dawno (miał tydzień do końca daty ważności ) i nic takiego nie zauważyłam, sernik dobry w smaku, chwalony też przez gości.
Dorota, Moje Wypieki
22.04.2016 09:56 odpowiedz
Naprawdę dziwne. Jeszcze wczoraj na nim piekłam. A może zamiast naturalnego Delfiko kupiłaś waniliowy? Naturalny nie ma żadnych sztucznych dodatków. A może dodałaś cukier wanilinowy z paczki i wtedy skosztowałaś?
22.04.2016 10:40 odpowiedz
Jeśli w jakikolwiek sposób Ciebie to pocieszy to napiszę Ci, że dla mnie Delfiko (mam na myśli wiaderkowy, naturalny) również ma chemiczny posmak, niezależnie od partii ;), dlatego już go więcej nie kupię. Do serników na całych jajach kupuję Mój ulubiony w pojemnikach plastikowych, nie we wiaderku.
Nikat profil
22.04.2016 12:35 odpowiedz
Pocieszyło mnie to bardzo, Johannah bo naprawdę :)
Doroto, na bank nie kupiłam niebieski. Myslałam że zmienili coś, ale skład dokładnie taki sam: śmietanka i bakterie. Data ważnosci do 16/07. Może kwestia że ze smietany która już sama w sobie ma posmak chemiczny. Trudno. Bywa i tak.
evi27 profil
11.04.2016 18:28 odpowiedz
Czy kojarzycie może w jakich sklepach można dostać najwyżej oceniony serek z Wielunia? Szukam szukam i znaleźć nie moge..
Esme profil
11.04.2016 19:33 odpowiedz
Intermarche
Doro74Kraków profil
11.04.2016 19:35 odpowiedz
Ja kupuję w Avicie. Ponadto Alma, Piotr i Paweł. Nie kojarzę w hipermarketach, może ktoś?
Sylwka profil
11.04.2016 19:36 odpowiedz
Piotr i Paweł :)
agnsud profil
11.04.2016 20:49 odpowiedz
Jest w Makro, raz był w Kauflandzie. Mają też w moim osiedlowym warzywniaku ☺
Doro74Kraków profil
11.04.2016 21:59 odpowiedz
Ja tak z innej beczki do Ciebie :). Jak kolanko się miewa? :). Mam nadzieję, że wszystko dobrze.
agnsud profil
12.04.2016 20:06 odpowiedz
Widziałam rano ale byłam po południu do kontroli więc chciałam przekazać bieżące info ☺. Ufff, wszystko jest dobrze. Dolegliwości ciągle są i jeszcze mogą dokuczać z miesiąc. Myślałam, że skoro z wierzchu się zagoiło to i w środku tak samo i mogę śmigać. A tu jednak nie całkiem, cierpliwości trzeba. Ale wszystko ok. Dziękuję!
Kierownica profil
11.04.2016 20:49 odpowiedz
W moich okolicach jest w tzw. oszołomie czyli Auchanie.
cała_ona profil
11.04.2016 21:50 odpowiedz
Lewiatan, Euro, Polskie Delikatesy i w tzw. osiedlowych też do kupienia.
Annuar profil
05.04.2016 15:24 odpowiedz
Do tej pory stosowałam ser z Biedronki (tu opisywany jako zbyt rzadki) dawniej również Aksamitny dr.Oetkera, ale tym razem skorzystałam z Piątnicy, powszechnie dostępnej (np. sera Mój ulubiony nigdzie nie mogę dostać, już od kilku lat próbuję). I poczułam różnicę, wiem że odtąd zawsze będę piec na tym serze - sernik nic a nic nie stracił z puszystości i aksamitności, a zyskał bardziej serowy, prawdziwy smak i lepszą konsystencję, ostatni kawałek jadłam po tygodniu i nadal był miękki i wilgotny.
slodkiewypieki profil
23.03.2016 23:19 odpowiedz
Ja również polecam w 100 % ser delfiko! Jest genialny,używam go bardzo często,serniki zrobione na jego bazie są fenomenalne :) Jedynie nie pasował mi do użycia przy serniku krakowskim z mw gdyż sernik wyszedł lekko sypki,mało stabilny ale i tak pycha,każdy się zajadał ;)
jl78 profil
21.03.2016 14:58 odpowiedz
Czy mozna do serka z wiaderka dosac ser mielony recznie?
Dorota, Moje Wypieki
21.03.2016 20:09 odpowiedz
Tak, można je mieszać.
juliko profil
20.03.2016 15:57 odpowiedz
Polecam ser z Piątnicy jest super, nie da sie porownac z serem z biedronki czy lidla
m_vagans profil
06.03.2016 16:02 odpowiedz
Hmm... Tekst faktycznie subiektywny, bo ja używam twarogu z Włoszczowej, tutaj oznaczonego jako "unikaj" a serniki wychodzą pyszne. Ale następnym razem spróbuję zrobić z serków polecanych tutaj :)
Gość: kinga66
29.11.2017 11:16 odpowiedz
do m_vagans. Wystarczy spojrzec na sklad tego paskudztwa z Wloszczowej,zeby odeszla chec na sernik.Jak ma byc to ser to nie cala lista dziwnych dodatkow jak skrobia modyfikowana i innne.
Bomer profil
27.02.2016 13:05 odpowiedz
Czy mogę mrozić masę serową celem poźniejszego użycia? W najbliższych sklepach dostępne są tylko takie o wadze 1kg i nie wiem co zrobić z prawie połową bo na dzisiaj potrzebuję tylko 500g.
Reneti profil
23.02.2016 14:08 odpowiedz
Zgadzam się z oceną pani Doroty. Można chyba uogólnić, że dobry ser to ser śmietankowy o zawartości tłuszczu oscylujacej koło 20%, zawierający jedynie śmietankę i ewentualnie zywe kultury bakterii mlekowych. Polecam do rankingu ser HEJ.
gosiula11074 profil
23.02.2016 13:50 odpowiedz
Ja ze swojej strony mogę polecić twaróg w wiaderku Hanusi z Mlekovity
Vella profil
23.02.2016 13:21 odpowiedz
Witam, Pani Doroto moje pytanie brzmi: czy duża jest różnica w smaku między sernikiem przygotowanym z twarogu zmielonego w domu, a takim z wiaderka ( np. kanapkowo-sernikowy z Wielunia)? Zastanawiam się czy warto dokładać sobie pracy czy różnica jest może praktycznie niewyczuwalna.
Dorota, Moje Wypieki
23.02.2016 23:47 odpowiedz
Pomiędzy dobrym serem zmielonym samemu a dobrej jakości serem z wiaderka (Piątnica, Delfiko, Wieluń) różnica jest bardzo mała, czasem nie do poznania. Pomiędzy gorszym serem z wiaderka a własnoręcznie zmielonym, nawet chudym, jest przepaść, niestety.
Jen100 profil
07.02.2016 14:49 odpowiedz
Twarogi z Wielunia i z Piątnicy mam również wypróbowane i zgadzam się z opinią pani Doroty w 100 %. Serniki wiedeńskie z nich zrobione miały delikatną, puszystą konsystencję i rozpływały się w ustach. Ostatnio mąż zrobił sernik wiedeński z twarogu President (nie odsączał go) - wyszedł kapciowaty, a na dnie blaszki zbierała się woda. W takich sprawach nie będziemy już więcej eksperymentować.
AneDe profil
02.02.2016 12:02 odpowiedz
Test serków jest rewelacyjny! Wszystkim polecam stronę MW. Mówię, że jak piekę to tylko z MW :-D. Aaaaa piekę od dawien, dawna. Już w szkole podstawowej zaczynałam, miałam własny zeszyt z przepisami itd. Jak weszłam na stronkę MW ( poleciła mi bratowa, która mieszka w Irlandii ) to już nie zaglądam do zeszytu ;-) tylko na MW.
Co do serków ostatnio piekłam z Piątnicy. Wielunia, nie przyszło mi do głowy wykorzystać na sernik, kupowałam na kanapki. Także dziękuję P.Doroto za ten test!
Żanka profil
26.01.2016 08:50 odpowiedz
Fantastyczny, bardzo rzetelny i pomocny test! Dziękuję i pozdrawiam :)
Joanna93 profil
20.01.2016 23:42 odpowiedz
Pani Doroto, ogromnie dziękuje za ten test. Zawsze używałam twarogu z Lidla, teraz dzięki Pani kupuje ten z Wielunia i różnica w smaku i konsystencji sernikow jest naprawdę wyczuwalna ! Dziękuje! :)
Dorota, Moje Wypieki
20.01.2016 23:46 odpowiedz
Bardzo się cieszę :-).
moni_ profil
17.01.2016 15:36 odpowiedz
Witam a jaki twaróg do mielenia jest najlepszy w Uk. Nieraz ciężko dostać tę dobre sery w wiaderkach.
kropki profil
17.01.2016 16:52 odpowiedz
Ja zawsze kupuję Łowicki, bo tylko taki jest w Tesco. Kupowałam też inne w polskim sklepie (nie pamiętam nazw) i też były dobre. Ja zawsze mielę, bo to cuś co było w wiaderku i co raz kupiłam w polskim sklepie było raczej śmietaną i zdziwiona jestem, że coś takiego wyszło pod nazwą sera.
moni_ profil
17.01.2016 17:03 odpowiedz
Dziękuję
vanda_linden profil
17.01.2016 09:41 odpowiedz
Bardzo pomocny zestaw opinii; przejrzysty opis, zdjecia ilustruja dokladnie konsystencje, wyglad sera, szeroka skala serkow.
Poniewaz strona jest dluga dodalabym: 'wroc do poczatku' przycisk aby ulatwic nawigacje na stronie. Dziekuje.
Dorota, Moje Wypieki
17.01.2016 21:39 odpowiedz
W prawym dolnym rogu ekranu znajduje się przycisk 'do góry'.
pozdrawiam
misterni profil
14.01.2016 23:16 odpowiedz
Wieluń ma nazwę idealnie dobraną, naprawdę jest mój ulubiony :)
Poza tym używam też Delfiko, Hanusi i Piątnicy, jeśli nie ma "Mojego ulubionego".
Muszę Ci podziękować Doroto za ten ranking, po porażkach sernikowych z Presidentem i Pilosem, myślałam że już zawsze będę mielić ser, a tu taka niespodzianka, naprawdę istnieją twarogi wiaderkowe bardzo dobrej jakości :)
gosiula11074 profil
04.01.2016 10:13 odpowiedz
po Twoim teście wybrałam twaróg Hanusi -Mój sernik wyszedł super jak nigdy dotąd
_efcia profil
30.12.2015 13:52 odpowiedz
Niestety przed Świętami nie udało mi się kupić żadnego z wymienionych wyżej twarogów i już chciałam kupić twaróg w kostce, żeby zmielić go sama, ale na półce dostrzegam ten sam twaróg (SM WIEPRZ) w wiaderku. Składu brak... Zaryzykowałam i POLECAM - po raz pierwszy mój sernik był... zbyt suchy. Nawet MÓJ ULUBIONY - doskonały w innych okolicznościach - spadł na drugie miejsce...
bombler profil
30.12.2015 12:58 odpowiedz
Witam,
proszę o informację, gdzie ( jeśli w ogóle) można dostać na terenie Anglii ser piątnica.

dziękuję za odpowiedź :)
Dorota, Moje Wypieki
30.12.2015 13:02 odpowiedz
W polskim sklepie. W 'naszych' okolicznych bywa najczęściej Piatnica, Delfiko, President, Zott, ostatnio kupiłam Hej i muszę go dopisać do rankingu.
_milenka profil
20.12.2015 20:14 odpowiedz
Dziękuję za odkrycie przede mną twarogu Wieluń! Dzięki niemu zrobiłam najlepsze leniwe ever! I powtarzam je często, bo moje dzieciaki aż piszczą z radości jak na obiad mama robi leniwe :) Z twarogów, których tu w rankingu nie ma, polecam twaróg firmy HEJ! Jest bardzo dobry!
Dorota, Moje Wypieki
21.12.2015 13:41 odpowiedz
To było również moje odkrycie roku 2015 ;-).
Lenka-Wojtek profil
17.12.2015 23:02 odpowiedz
Gdzie kupię 'Mój ulubiony'? :)
jolantas profil
29.12.2015 20:32 odpowiedz
Piotr i Paweł
misterni profil
14.01.2016 23:11 odpowiedz
W Almie, w Lewiatanie, w Auchan, Piotr i Paweł
yantoo profil
17.12.2015 08:20 odpowiedz
I ja dziękuję za rewelacyjny ranking. Zgadzam się absolutnie co do sera WIELUŃ. Bardzo bardzo dobry.
ciewie profil
15.12.2015 17:32 odpowiedz
Super ranking:) Wiedziałam ze Wieluń jest najlepszy zawsze z niego robie. Czekam teraz na ocenę drugiego rodzimego produktu Sieradzkie MU:)
procka profil
13.12.2015 12:45 odpowiedz
Dziękuję za ten fantastyczny ranking - przekażę w moim spożywczaku :-)
Może komuś się przyda przed świątecznymi zakupami moje podsumowanie:
POLECANE twarogi wiaderkowe:
1. WIELUŃ, „Mój ulubiony – twarożek kanapkowo-sernikowy”
Zaw. Tłuszczu: 26g/100g, Bez KONSERWANTÓW! NAJLEPSZY !!!- Ocena: 11/10 !
2. PIĄTNICA, „Twaróg sernikowy”, Zaw. tłuszczu: 18g/100g - Ocena: 10/10
3. DELFIKO, „Serek śmietankowy”, Zaw. Tłuszczu: 24g/100 - Ocena: 10/10
4. JULIKO, „Serek śmietankowy”, Lekko słodki, Zaw. Tłuszczu: 24g/100g - Ocena: 10/10
5. MLEKOvITA, „Twaróg Hanusi”, Zaw. Tłuszczu: 6,5g/100, Ocena: 9/10
Alicze profil
06.12.2015 10:44 odpowiedz
Ech, z rozpędu kupiłam łowicki, dopiero dziś tu zajrzałam i widzę najgorszą ocenę. Pół kilo tego serka użyłam do poduszkowca. Ciasto wyszło smaczne, ale z zakalcem na dnie i szukając przyczyny, trafiłam tu. Możliwe, że się nie udało z powodu kiepskiej jakości serka? Dziś resztę wykorzystałam do placków i naleśników - i do tego celu łowicki jak najbardziej polecam. :)
Problem w tym, że nigdzie nie mogę znaleźć żadnego z polecanych twarogów. Legendarny ser z Wielunia jest jakiś zaklęty - nigdzie go nie ma. :/ Ale nawet te rzekomo bardziej popularne - delfiko czy piątnica - umykają moim oczom. Szukam głównie po marketach.
Esme profil
06.12.2015 11:31 odpowiedz
U mnie Wieluń jest w Intermarche a delfiko w Tesco i netto.
Alicze profil
06.12.2015 13:58 odpowiedz
Tesco nie mam w mieście... W Intermarche nie widziałam, ale w sumie dawno tam byłam, może coś się zmieniło. Netto mam na drugim krańcu miasta i tam nie chadzam, ale teraz specjalnie się udam, aby wyczaić ser. Święta tuż tuż i chcę upiec dobry sernik bez babrania się w mieleniu twarogu. :) Dziękuję za cynk.
yantoo profil
17.12.2015 08:18 odpowiedz
Ja niedawno użyłam Wielunia po raz pierwszy. Kupiłam go w markecie SIMPLY ( dawna Billa a potem Elea) w wiaderku. Z kolei ten w opakowaniach mniejszych - 1/2 kg na pewno widziałam w delikatesach KOCYK.
pozdrawiam :-)
assissan profil
03.12.2015 17:58 odpowiedz
W Biedronce Piątnica za 8,99. Aż się zastanawiałam, czy to na pewno ten sam ser, ale skład sieęzgadza. No chyba, że śmietankowego jest tu więcej niż typowego twarogu, zobaczymy;)
Niezła sztuka profil
14.11.2015 11:22 odpowiedz
Ja ze swojej strony mogę polecić ser w wiaderku marki Tesco z Makłowiczem. 100% sera twarogowego z mleka bez żadnych dodatków no i cena 6.99 za kilogram.
misterni profil
14.01.2016 23:24 odpowiedz
Kiedyś użyłam tego z Makłowiczem, jest niezły (lepszy niż Pilos czy President), ale niestety nie dorównuje konsystencją Wieluniowi, Delfiko czy Piątnicy - moim zdaniem zbyt rzadki.
monika.koci profil
12.11.2015 16:05 odpowiedz
Ech szkoda ze tak późno zajrzałam ... Zrobiłam sernik z presidenta - zdecydowanie odradzam. To nie sernik tylko pianka bez smaku :(
Skwiercz profil
25.11.2015 22:04 odpowiedz
Miałam dokładnie ta samą sytuację. Sernik piekłam zawsze na twarogu Hej! i zawsze wychodził. Raz podkusiło mnie żeby kupić President'a i wyszła totalna klapa.
Kierownica profil
25.10.2015 21:05 odpowiedz
Gdzie kupujecie twaróg Hanusi? Chciałabym wypróbować ze względu na wysoką ocenę w teście i małą zawartość tłuszczu, ale w żadnym z okolicznych marketów (Auchan, Kaufland, Intermarche, Biedronka...) nie udało mi się go znaleźć :(
25.10.2015 22:20 odpowiedz
Szukaj w lokalnych marketach albo małych sklepikach. Jesli jesteś ze wschodniej Polski to w sieci sklepów Topaz :)
Kierownica profil
28.10.2015 07:35 odpowiedz
Dzięki, będę się rozglądać. Topaza w okolicy nigdzie nie widziałam, chyba mieszkam za bardzo na zachód :)
misterni profil
14.01.2016 23:25 odpowiedz
Szukaj też w Lewiatanie i Makaro jeśli masz możliwość wejścia.
eline profil
24.09.2015 16:54 odpowiedz
Szkoda, że nie testowałaś sera osm garwolin, moim zdaniem jest najlepszy!
misterni profil
14.01.2016 23:27 odpowiedz
Trudno, żeby testowała wszystkie ;) OSMowe produkty mają to do siebie, że raczej ciężko je dostać poza danym regionem.
EdytaK profil
14.09.2015 09:31 odpowiedz
Wieluń jest idealny. W końcu nie będę mielić twarogu na serniki, a piekę je bardzo często.
Sernik na tym serku po upieczeniu wygląda i smakuje wybornie. Nie widać różnicy między tym serkiem, a takim mielonym samodzielnie. Duża oszczędność czasu.
Dziękuję!
agnsud profil
06.09.2015 13:43 odpowiedz
Właśnie upiekłam ciasto (twarogowe ze śliwkami) z odmrożonej porcji Mojego Ulubionego. Serek po odmrożeniu jak świeży - konsystencja bez zmian. Wypiek też bez zarzutu. Więc spokojnie można zrobić sobie zapas i piec w dowolnym momencie :)
mayela profil
30.08.2015 18:38 odpowiedz
Jako pracująca mama małych dzieci jestem wielką fanką ułatwień w kuchni i szybkich przepisów, ale mam mocno mieszane uczucia co do serków mielonych, bo w moim odczuciu wychodzą z nich inne serniki niż ze "zwykłego" sera białego przemielonego. Nie znaczy to gorsze, choć mi i mojej rodzinie zdecydowanie mniej one smakują (a korzystałam z serków rekomendowanych w tym wpisie). Proponowałabym osobom początkującym w pieczeniu serników, by wypróbowały i wersję "tradycyjną" (ser biały przemielony) i "nowoczesną" :) (gotowy serek mielony), bo efekty mogą się mocno różnić.
Naszym ulubieńcem jest natomiast "serek śmietankowy" (we Wrocławiu i okolicach występuje pyszny z OSM Rawicz), który z kolei nie sprawdza się jako twarożek ze szczypiorkiem, ale to już zupełnie inna historia :)
edek profil
07.12.2015 22:23 odpowiedz
Ja niestety dysponuję maszynką która nie do końca dobrze mieli ser i sernik miał grudkowata konsystencje...zatem czasem warto wypróbować gotowce...choć przyznam się że jednak fajnie zrobić przy cieście wszystko od początku samemu :)
Ricocco profil
29.08.2015 16:59 odpowiedz
Przed przeczytaniem wpisu nie znałam Mojego Ulubionego z Wielunia - zakupiłam i od teraz jestem jego fanką. Póki co wypróbowałam z naleśnikami na słodko - super!
1  2  3Składniki / tagi

Strona wykorzystuje pliki "cookies" (ciasteczka). Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich użycie.     Rozumiem     Przeczytaj o ciasteczkach