Ładowanie strony

17 lipca 2015

Twarogi i serki w wiaderkach - pomagamy wybrać :-)

test bardzo subiektywny


Dlaczego zdecydowałam się na Wielki Test Twarogów Wiaderkowych? 

Trochę z ciekawości. Trochę z potrzeby pokazania Czytelnikom (którzy pieką od "wielkiego dzwonu" i kupują twaróg w wiaderku by upiec ten najsmaczniejszy sernik na święta), że nie każdy serek w wiaderku to twaróg dobry do upieczenia sernika, niezależnie od zapewnień jego producenta. Chciałam pokazać, jak ważny jest wybór odpowiednich produktów. To głównie od twarogu zależy konsystencja, smak i niejednokrotnie wygląd  upieczonego sernika. 

Czego szukałam w wiaderkach? Tradycyjnego twarogu, ale już zmielonego. Lub otrzymanego inną metodą twarogu, ale o konsystencji zmielonego już sera. Wiem, jak taki wygląda, na sernikach pieczonych z sera w kostce się wychowałam i długo długo potem sama kupowałam prawdziwy twaróg by z niego przygotować sernik (kiedyś nie było serków w wiaderkach ;-). Ale - nie będę ukrywać, lubię ułatwiać sobie pracę i iść na skróty, o ile efekt końcowy jest równie dobry. Niestety, większość twarogów kubełkowych nie jest dobrej jakości - przetestowałam 21 wiaderek, a tylko 7 z nich mogę polecić (8 lub powyżej punktów na 10 możliwych, otagowałam je POLECAM!). Inne użyłabym tylko po odsączeniu (czasem z 1 kg 'serka' otrzymam tak naprawdę 600 g twarogu), inne oznaczyłam UNIKAJ

Pamiętajcie - twaróg zmielony w wiaderku nie może być tańszy niż jego niezmielony odpowiednik leżący obok na półce sklepowej. Już raz to pisałam w notce o serniku perfekcyjnym, ale powtórzę - czy opłacałoby się go wtedy mielić, pakować w jednorazowe plastikowe opakowania? Niestety wiele twarogów po prostu pływa w serwatce (tak, to jest produkt naturalny, ale w takiej ilości nie potrzebujemy jej do sernika) lub smakuje po prostu sztucznie, przez co może zepsuć najlepszy sernik. Czasem obecność naturalnej serwatki była wskaźnikiem, że do sera nie dodano substancji zagęszczających... o czym przeczytacie w teście.

I ważne - nie gniewajcie się, jeśli Wasz ulubiony ser w wiaderku, z którego pieczecie Wasz ulubiony sernik został tutaj nisko oceniony. Pamiętajcie, że to test subiektywny. Czy sernik uda się na twarogu, którego oceniłam nisko? Tak, wszystko to kwestia odpowiedniej modyfikacji przepisu - odjęcia składników płynnych z przepisu na sernik pieczony lub zwiększenia ilości żelatyny w przepisach na sernik na zimno. Sernik z przepisów na MW będzie się piekł dłużej, przed upieczeniem będzie rzadszy, a po upieczeniu jego konsystencja będzie delikatniejsza i bardzo piankowa, sernik będzie lżejszy. A może właśnie taki będzie bardziej w Waszym guście? ;-). Nie uzyskacie jednak efektu, o jaki mi chodziło w przepisie; wtedy warto korzystać z porad producenta sera zamieszczonych na opakowaniu. Bywa i tak, że taka masa serowa podmoczy nam kruchy spód lub spora ilość płynu wycieknie dołem tortownicy. Z takiego twarogu nie uda się krem do ciasta (gorzko się o tym przekonałam w tym przepisie po lekturze komentarzy) a sernik bardzo puszysty, do którego dodajemy szklankę mleka będzie się piekł w nieskończoność...

Kolejność przypadkowa, zamieszczałam według kolejności otwierania wiaderek. Zawartość wiaderek była fotografowana i testowana natychmiast po wyjęciu z lodówki. W miarę możliwości, jeśli uda mi się zakupić sery tutaj nie przedstawione, lista będzie aktualizowana.

Zapraszam!

------------------------------------------------------

Piątnica "twaróg sernikowy mielony"

Smak i konsystencja: smakuje jak prawdziwy zmielony twaróg, jest gładki - dobrze zmielony, raczej nie kwaśny lub tylko lekko kwaśny. Wyciągany łyżką z wiaderka nie traci kształtu, jest zwarty, można go 'kroić'. 

Zawartość tłuszczu: 18 g/100 g 

Skład: serek śmietankowy, twaróg

Uwagi dodatkowe: Nie wymaga dodatku masła - taki napis zamieścił producent na opakowaniu. Rzeczywiście, serniki na nim pieczone są to 'prawdziwe', polskie, zwarte i ciężkie - choć wiele będzie zależało od przepisu - sernik z dodatkiem kremówki i ubitych białek będzie bardziej puszysty. Mimo wszystko dodaję do sernika część masła, 18% tłuszczu na 100 g to nie jest jeszcze na tyle dużo, by to masło pominąć, jeśli jest w przepisie. Ale oczywiście można tak zrobić i lekko "odchudzić" nasz wypiek bez utraty smaku.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Piątnicy

Moja ocena: 10/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Delfiko "serek śmietankowy naturalny"

Do serników, naleśników i innych smakołyków

Smak i konsystencja: smakuje jak prawdziwy zmielony twaróg, jest gładki z lekko wyczuwalną ziarnistością, raczej nie kwaśny, neutralny w smaku. Wyciągany łyżką z wiaderka nie traci kształtu, jest zwarty, można go 'kroić'. Dobry nie tylko do serników, ale i do leniwych!

Zawartość tłuszczu: 24 g/100 g

Skład: śmietanka pasteryzowana, kultury bakterii

Producent: Mazowiecka Spółka Mleczarska S.A. w Makowie Mazowieckim

Uwagi dodatkowe: Smakuje jak twaróg, wygląda jak prawdziwy twaróg, to jest twaróg! Producent mógłby być mniej skromny i nazwać go prawdziwym twarogiem sernikowym - jest fenomenalny. Nazwa serek śmietankowy naturalny może zmylić ;-). Podobnie jak w przypadku 'Piątnicy' można zmniejszyć ilość masła dodawanego do sernika, zresztą producent sam zamieścił na opakowaniu przepis na sernik bez dodatkowego tłuszczu, z użyciem swojego twarogu.

Moja ocena: 10/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Włoszczowa "twaróg na sernik"

Smak i konsystencja: Bardzo gładki, mazisty, kwaśny, dla mnie smakuje jak jogurt naturalny lub grecki. Nie zwarty, nie można go 'kroić', raczej smarować jak serek kanapkowy. Dość luźny w porównaniu do prawdziwego twarogu, lekko 'gumowy' przy nabieraniu łyżką - jeszcze przed skosztowaniem można domyślić się dodatku w postaci skrobi ziemniaczanej.

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g

Skład: mleko pasteryzowane, skrobia modyfikowana, kultury bakterii mlekowych

Uwagi dodatkowe: W niczym nie przypomina 'prawdziwego' twarogu, do jakiego jesteśmy przyzwyczajeni. Po przełożeniu na sitko z gazą i odsączeniu serwatki otrzymałam około 830 g sera, który był jeszcze bardziej 'gumowy' wręcz 'galaretkowy' niż przed odsączaniem. 

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska we Włoszczowie

Moja ocena: 1/10 (wszystko wyrzuciłam, nawet po odsączeniu) UNIKAJ

------------------------------------------------------

Juliko 'Serek śmietankowy'

Doskonały do wypieków, niezastąpiony do kanapek, naleśników i pierogów

Juliko

Juliko

Juliko

Smak i konsystencja: Gęsty, słodki twaróg. Bardzo przyjemny w konsystencji. Po otworzeniu wiaderka do odlania niewielka ilość serwatki (producent cierpliwie tłumaczy, że wystarczy ją odlać), a całość sera jest zwarta, 'konkretna'.  Ze względu na lekko słodki smak nie użyłabym do kanapek, ale do wypieków lub pierogów - jak najbardziej. 

Zawartość tłuszczu: 24 g/100 g

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu; zamieszczono jednak informację "produkt naturalny, nie zawiera substancji konserwujacych, nie zawiera substancji zagęszczających, nie zawiera stabilizatorów".

Uwagi dodatkowe: W zasadzie nie można się do niczego przyczepić ;-) a plus za informacje w 3 językach na opakowaniu.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Czarnkowie

Moja ocena: 10/10 (wcześniej 9/10; nie doczytałam, że wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu, dziękuję za zwrócenie uwagi!) POLECAM!

------------------------------------------------------

Pilos 'Twaróg sernikowy'

Doskonały na farsz do pierogów i naleśników

Pilos

Pilos

Pilos

Smak i konsystencja: Kwaśny - bardzo kwaśny (w smaku przypominał mi kwaśne mleko lub kefir), mazisty, rzadki. Do smarowania naleśników tak, ale już do pierogów lub sernika taka konsystencja mi nie odpowiada. 

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (może dlatego w recepturze na sernik podanej na opakowaniu jest dodatek 100 g masła)

Skład: mleko pasteryzowane, bakterie fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe: Po otwarciu wiaderka duże zaskoczenie - lekki, rzadki serek pływający w kałuży serwatki. Mnóstwo serwatki. A może mleka? Czy widać to na zdjęciu? Tak nie wygląda zmielony twaróg. Konieczne było odsączenie go na sicie - po kilku godzinach z 1 kg 'twarogu sernikowego' otrzymałam 600 g twarogu, który wyglądał już całkiem dobrze i mogłam spokojnie upiec z niego sernik.

Producent: Średzka Spółdzielnia Mleczarska 'JANA', Środa Wielkopolska

Moja ocena: 3/10, bo jednak część twarogu z niego 'odratowałam' i ta część nadawała się na sernik :-) Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

JANA - twaróg sernikowy extra

Smak i konsystencja: Kwaśny - choć wydawał mi się mniej kwaśny od brata bliźniaka 'Pilos'- ten sam producent (może po prostu inna partia?) mazisty, o luźnej konsystencji. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (może dlatego w recepturze na sernik podanej na opakowaniu jest dodatek 100 g masła)

Skład: mleko pasteryzowane, bakterie fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe: Wiaderko otworzyłam niemal zaraz po lidlowskim 'Pilosie', widząc na opakowaniu tego samego producenta. Zaskoczenia większego więc nie było ;-). W zasadzie mogłabym tutaj skopiować wszystko, co napisałam powyżej o 'Pilosie'. Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 600 g dobrego twarogu.

Producent: Średzka Spółdzielnia Mleczarska 'JANA', Środa Wielkopolska

Moja ocena: 3/10, bo jednak część twarogu z niego 'odratowałam' i ta część nadawała się na sernik :-) Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Vitello serek naturalny

Idealny do serników, delikatny

Smak i konsystencja: Nie kwaśny, bardzo gładki, mazisty, o dość luźnej konsystencji. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 7,5 g/100 g

Skład: mleko, śmietanka, kultury bakterii

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 620 g dobrego twarogu.

Producent: Mazowiecka Spółdzielnia Mleczarska S.A., Maków Mazowiecki

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Polmlek - twaróg aksamitny 100% twarogu

Smak i konsystencja: Mazisty, bardzo gładki, lekko kwaśny, o luźnej konsystencji, w smaku bardziej przypomina kefir. Do smarowania naleśników tak, do sernika - tylko po odsączeniu.

Zawartość tłuszczu: 2,9 g/100 g (konieczny jest dodatek masła do sernika, co producent sam sugeruje w przepisie na sernik umieszczonym na opakowaniu)

Skład: mleko, śmietanka, podpuszczka, kultury bakterii

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu serwatki otrzymałam około 680 g dobrego twarogu. Ze względu na zawartość tłuszczu polecam dla osób liczących kalorie!

Producent: Mazowiecka Spółdzielnia Mleczarska S.A., Maków Mazowiecki

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg Hanusi (Mlekovita)- idealny do serników

Smak i konsystencja: Lekko kwaśny, o zwartej lecz miękkiej konsystencji, nie mazisty, z wyczuwalnymi grudkami twarogu. Zbiera się w nim nieduża ilość serwatki, którą wystarczy odlać.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g (do sernika można dodać masło, choć nie jest to konieczne)

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu- wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Nie odsączałam, nie było potrzeby. Dodatkowy plusem są napisy w 4 językach na opakowaniu.

Producent: SM Mlekovita, Wysokie Mazowieckie

Moja ocena: 9/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Piotr i Paweł Supermarket

Smak i konsystencja: Delikatnie kwaśny, o  luźnej, mazistej konsystencji, w miarę gładki. Po otworzeniu widoczna spora ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g 

Skład: mleko pełne pasteryzowane

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 650 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik.

Producent: na opakowaniu nie ma podanego producenta, ale jest podadny adres do dystrybutora 'Piotr i Paweł" S.A.

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Kaufland

Smak i konsystencja: Lekko słodki o luźnej, mazistej konsystencji, w miarę gładki. Po otworzeniu wyraźnie widoczna serwatka. 

Zawartość tłuszczu: 6,5 g/100 g 

Skład: mleko pasteryzowane, kultury bakterii fermentacji mlekowej

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 610 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik.

Producent: na opakowaniu nie ma podanego producenta, za to zamieszczono lakoniczną informację 'wyprodukowano w Polsce' (no ja myślę ;-)

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Président

Smak i konsystencja: Kwaśny serek o bardzo luźnej, mazistej konsystencji, bardzo gładki. Po otworzeniu wyraźnie widoczna serwatka. 

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: mleko, śmietanka, mleko w proszku, kultury mleczarskie

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 580 g twarogu. Dopiero z tą ilością twarogu upiekłam sernik. Ze względu na dość niską ilość tłuszczu polecany jest dodatek masła do serników pieczonych. Wielkie rozczarowanie marką, która przecież do najtańszych nie należy. 

Producent: Lactalis Polska Sp. z o.o., Warszawa

Moja ocena: 2/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Natur (Zott)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku o w miarę zwięzłej, lecz miękkiej konsystencji. Lekko wyczuwalne ziarenka twarożku, widoczna mała ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, umieszczono jednak informację "ser twarogowy homogenizowany" bez sztucznych dodatków i konserwantów. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Konieczne było (znowu) odsączenie: otrzymałam 650 g twarogu. 

Producent: Zott Polska Spółka z o.o., Opole

Moja ocena: 4/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg mielony - Krasnystaw

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku o w miarę zwięzłej, lecz miękkiej konsystencji. Bardzo gładki, widoczna niewielka ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 5 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, widnieje jedynie informacja 'serek naturalny'. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu na sicie otrzymałam 700 g twarogu. Widać było na pierwszy rzut oka, że mimo iż serek nie jest twardy, jest w miarę zwięzły - w porównaniu do innych.

Producent: OSM w Krasnymstawie

Moja ocena: 5/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy (OSM w Ozorkowie)

Smak i konsystencja: Lekko kwaśny serek o dość luźnej konsystencji kwaśnej śmietany. Bardzo gładki, widoczna duża ilość serwatki.

Zawartość tłuszczu: 4 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu, widnieje jedynie informacja 'twaróg sernikowy uzyskany metodą ultrafiltracji'. Wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po odsączeniu na sicie otrzymam 620 g twarogu. 

Producent: OSM w Ozorkowie

Moja ocena: 3/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

Twaróg Łowicki na sernik, doskonały jako dodatek do naleśników, pierogów

Smak i konsystencja: Bardzo słodki serek o gęstej i 'gumowej' konsystencji. Bardzo gładki, prawie jak serek kanapkowy, brak widocznej serwatki. W smaku czuć cukier, mąkę i sztuczny cukier/aromat wanilinowy.

Zawartość tłuszczu: 5 g/100 g 

Skład: ser twarogowy, cukier, woda, masło, skrobia modyfikowana, odtłuszczone mleko w proszku, substancja zagęszczająca: guma guar, stabilizator: karagen, aromat

Uwagi dodatkowe:  Bardzo, bardzo słodki. Smakuje jak serek gotowy do przełożenia naleśników i taką ma konsystencję - smarowną. Niesmaczny. Zdecydowanie najdłuższa lista niepotrzebnych składników, których nie chciałabym znaleźć w twarogu sernikowym.

Producent: OSM w Łowiczu

Moja ocena: 0/10 UNIKAJ

------------------------------------------------------

Aksamitny twaróg sernikowy (Páturages)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku, bardzo gładki i smarowny serek, bez wyczuwalnych grudek twarogu. Charakterystycznie 'gumowy' w konsystencji... Brak widocznej serwatki. 

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g 

Skład: mleko pasteryzowane, skrobia modyfikowana, kultury bakerii mlekowych

Uwagi dodatkowe:  'Idealny do ciast i naleśników' - jak sugeruje producent. Nawet nie było sensu go odsączać - sytuacja taka sama jak poprzednim wyrobem z tej samej mleczarni (opisanym wyżej). Wykorzystałam zgodnie z zaleceniem - do naleśników. 

Producent: OSM Włoszczowa

Moja ocena: 1/10 UNIKAJ

------------------------------------------------------

Mój Ulubiony (twarożek kanapkowo - sernikowy)

Smak i konsystencja: Neutralny w smaku lub tylko delikatnie kwaśny, bez wyczuwalnych grudek twarogu - idealnie zmielony. Po otworzeniu opakowania widoczna znikoma ilość serwatki, którą wystarczy odlać (lub wymieszać z twarożkiem - sugestia producenta). Gęsty, prawdziwy twaróg. Świetny do serników, naleśników, leniwych, ale także na kanapki. Bardzo smaczny!

Zawartość tłuszczu: 26 g/100 g 

Skład: śmietanka, kultury bakterii fermentacji mlekowej; zamieszczono ponadto informację "produkt naturalny, nie zawiera substancji konserwujacych, nie zawiera substancji zagęszczających, nie zawiera stabilizatorów".

Uwagi dodatkowe:  'Twarożek kanapkowo - sernikowy' jak brzmi nazwa twarogu, który zakupiłam w małym 200 g opakowaniu. Gdyby nie sugestie Czytelników nie znalazłabym go wśród innych serków kanapkowych, zarówno ze względu na wielkość opakowania jak i grafikę na nim umieszczoną. Ciężko zgadnąć, że będzie idealny do serników. A taki rzeczywiście jest - prawdziwy, idealnie zmielony twaróg bez żadnych niepotrzebnych dodatków. Po prostu idealny. Gdyby producent nie nazwał go 'Mój ulubiony' z całą pewnością ja bym tak o nim mówiła ;-). Szukaj także w większych opakowaniach 450 g i 1 kg (klasyczne wiaderko).

Producent: Spółdzielnia Dostawców Mleka w Wieluniu, Wieluń

Moja ocena: 10/10 (właściwa ocena powinna brzmieć 11/10, niestety zabrakło skali ;-) POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy - Hej!

hej twaróg

hej twaróg

hej twaróg

Smak i konsystencja: Delikatnie kwaśny, bez wyczuwalnych grudek twarogu - idealnie zmielony. Twaróg wydaje się lżejszy, nie twardy, pomimo wysokiej zawartości tłuszczu (w przepisach na serniki można pominąć część masła).

Zawartość tłuszczu: 17 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu - wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Brak widocznej serwatki lub o niewielkiej jej zawartości. Nie wymaga odsączania, lecz z ciekawości to uczyniłam, otrzymując ok. 850 g twarogu - jest ok i wychodzą z niego niezłe serniki.

Producent: Okręgowa Spółdzielnia Mleczarska w Radomsku

Moja ocena: 9/10 POLECAM!

------------------------------------------------------

Twaróg sernikowy premium- JAGR

Jagr twaróg

jagr twaróg

jagr twaróg

Smak i konsystencja: Kwaskowy, lekki i aksamitny, bez wyczuwalnych grudek twarogu. Lekko 'gumowy' w konsystencji mimo braku wyczuwalnej skrobi w smaku. Nie wygląda jak twaróg zmielony trzykrotnie i być może został otrzymany inną metodą?

Zawartość tłuszczu: 6 g/100 g 

Skład: producent nie podaje składu produktu na opakowaniu - wg najnowszych przepisów unijnych artykuły jednoskładnikowe nie muszą mieć składu podanego na opakowaniu.

Uwagi dodatkowe:  Po otworzeniu opakowania widoczna niewielka ilość serwatki. Po odsączeniu na sicie otrzymam 750 g twarogu. 

Producent: PHU JAGR sp.z o.o., Warlubie

Moja ocena: 6/10 Użyj po odsączeniu

------------------------------------------------------

ciąg dalszy nastąpi...

 Wydrukuj:
post post bez zdjęć
Kategoria: Porady kulinarne

Dodaj komentarz
Komentarze (636)
1  2  3  4
Gość: xxx
27.01.2020 23:55 odpowiedz
Wypadałoby napisać gdzie je kupiłaś.. dałas tam takie wynalazki ,ze 1 raz widzę na oczy...
Gość: Eau
25.01.2020 16:31 odpowiedz
Zrobiłam sernik z Piątnicy. Pyszny, kremowy. Po tygodniu zrobiłam z Pilosa i nie mogłam sobie darować. Niby ok. Ale widzę różnicę. Zła na siebie uznałam, że od tej pory tylko Piątnica. Po tygodniu znów mnie naszło i upiekłam z Presidenta. Może być ale Piątnica najlepsza. Cóż muszę się dwa razy sparzyć by czegoś nauczyć.. Raz za mało. :-)
Gość: szybkaiokienko
18.01.2020 17:53 odpowiedz
Wieluń to mój ser nr 1. Mąż szaleje za sernikami na nim, na żadnym innym serze. Jedynie pojawi się od wiellunia nowy ser "sernikowy" i niestety jego jakość pozostawia sporo do życzenia:( Mam nadzieję, że "mój ulubiony" nie zniknie z półek, mogę za niego płacić i więcej byleby nie znikł.
Dorota, Moje Wypieki
18.01.2020 17:58 odpowiedz
Czy chodzi o ten twaróg? To serek kremowy, inny produkt.
Gość: Asia
26.12.2019 17:54 odpowiedz
Robilam na swieta z Piatnicy w wiaderku. Sernik wyszedl przeeepyszny. Dzieki za ranking.
Joy84 profil
21.12.2019 12:43 odpowiedz
Jak co roku polazlam do polskiego sklepu bez przygotowania i musialam na szybko googlowac, co Pani Dorota poleca bo byla Piatnica i Wloszczowa i tak mi sie wydawalo, ze to 1 i 10 ale nie wiedzialam ktory jest ktory
Pani Dorota ratuje Swieta!

Dorota, Moje Wypieki
21.12.2019 18:35 odpowiedz
:)
Miło to słyszeć!
Gość: Dzela
20.12.2019 06:52 odpowiedz
W którym sklepie znajde ser Piątnicy?
Kamyczek profil
20.12.2019 09:23 odpowiedz
W tej chwili jest wszędzie i Kaufland i Biedronka
Gość: Anna
18.12.2019 21:27 odpowiedz
Czy ser z wiaderka po otwarciu można mrozić???
mamusiaLenki_Nadii_i_Kubusia profil
18.12.2019 05:38 odpowiedz
Dziewczyny
Proszę powiedzcie mi czy dostanę jeszcze gdzieś delfiko? Pozdrawiam.
karo.lina profil
18.12.2019 10:22 odpowiedz
Na pewno w Netto, a czasami pojawia się również w Intermarche.
Gość: EM
25.01.2020 22:02 odpowiedz
Selgros
Gość: Alesun
08.12.2019 15:09 odpowiedz
Witam. Co sadzicie o serku w wiaderku ,,mlekpol,, ? 17% tłuszczu?
Gość: Tk1010
07.12.2019 17:47 odpowiedz
Jaka jest definicja sera Imperial? Szukam i szukam
Gość: Aga
21.11.2019 10:30 odpowiedz
Ja od dłuższego czasu używam już tylko serka z Wielunia. To jest mistrostwo i powinien być dostępny wszędzie.
Gość: Ania
14.11.2019 09:13 odpowiedz
Bardzo dziękuje za ten ranking, jest bardzo pomocny, szukałam informacji o serku Vitello z owada, i nie zawiodłam się, jednak przekonuję się, ze tylko Wieluń, warto czasem zapłacić więcej :)
patrycja_wroclaw profil
13.11.2019 22:47 odpowiedz
Sernik z ciasteczkami oreo robiłam na serze : "Mój ulubiony", Kauflandowym, President, Pilos, Piątnica, Zott.
Nie udał się tylko na serze z Zott. Był leisty, nie zbity. Pozostałe sery spisały się rewelacyjnie. Na prawdę nie było żadnej różnicy w smaku, konsystencji.
Dorota, Moje Wypieki
14.11.2019 10:39 odpowiedz
Gdyby miała Pani obok siebie dwa serniki, jeden upieczony na serku z Wielunia a drugi na President, od razu by Pani poznała, który jest z jakiego twarogu ;). 
Gość: Renata
13.11.2019 11:41 odpowiedz
Zgadzam się z Panią autorką TYLKO" mój ulubiony" z innego nie warto nic piec.
MagdaBSz profil
13.10.2019 18:33 odpowiedz
Wczoraj upiekłam sernik z przepisu na sernik z jeżynami link używając twarogu wiejskiego i po raz pierwszy w życiu uniknęłam "zakalca" na linii połączenia ciasta kruchego i masy serowej - btw. ciasto kruche z przepisu na Sernik Biały Puch.

Wcześniej piekłam na twarogu z Piątnicy i na serach tłustych Polmlek "Ulubiony" i niestety zawsze taki "zakalczyk" się pojawiał. Zastanawiałam się też, dlaczego nawet na Piątnicy moje serniki podchodziły wodą - zwykle od kolejnego dnia po upieczeniu spód robił się mokry - czy to może być wina piekarnika czy może jednak jakości sera?

Co do twarogu wiejskiego, jaki użyłam, to był świeży, raczej, chudy i bardzo-bardzo suchy - obawiałam się nawet, że za suchy, dlatego wykorzystałam przepis na sernik tradycyjny, z masłem i śmietanką, no i piekłam w kąpieli wodnej. Sernik zaskoczył mnie bardzo pozytywnie: brak zakalca i nie podchodzi wodą. Może mógłby być odrobinę bardziej wilgotny, ale to już takie sobie marudzenie.

Dorota, Moje Wypieki
13.10.2019 22:31 odpowiedz
Dziwne trochę, według mnie nie jest to wina Piątnicy, ale raczej pieczenia. Mi serniki z nią nie podchodzą wodą.  Czy dobrze działa grzałka dolna? Może to skutek pieczenia w kąpieli wodnej (woda nie dostaje się do środka formy?). Jeśli wody jest za dużo, może sernik był za krótko pieczony. Może piecze Pani bez spodu? (nadmiar wody często lubi wsiąknąć np. w ciasteczka).
MagdaBSz profil
14.10.2019 19:14 odpowiedz
No właśnie sama już nie wiem. Woda pojawia się zarówno przy sernikach ze spodem jak i bez spodu. Przy pieczeniu w kąpieli wodnej używam folii/rękawa do pieczenia i jest to super szczelna rzecz. Może faktycznie muszę więcej uwagi zwrócić na grzałkę dolną i wydłużyć czas pieczenia :)
Gość: Greg
04.10.2019 14:24 odpowiedz
Hm chyba ten ranking nie jest miarodajny i nigdy nie był, bo jak widzę po komentarzach to za każda osoba ma inne doświadczenie. Z tego wynika że tak naprawdę ser jest różny w zależności od partii.
Właśnie odtworzyłem President z "robala w krpki" i niby miał być "be" ale kurcze żadnej serwatki, zbity.
No więc jak z tym jest?
Dorota, Moje Wypieki
05.10.2019 10:46 odpowiedz
Dobre twarogi są powtarzalnie dobre, gorsze mogą zależeć od partii. Z mojego doświadczenia wynika, że po otworzeniu Piątnicy lub Wielunia nie byłam nigdy zawiedziona. A piekłam/piekę dużo serników :).
Gość: Doris
20.12.2019 11:49 odpowiedz
A sklad sie zgadza? Ostatnio oglądałam presidenta i sklad był zupełnie inny, w mojej ocenie dramatyczny. Może odpowiednie dodatki poprawily konsystencję;)
ewcik75 profil
26.08.2019 09:41 odpowiedz
Cześć wszystkim:)
Czy wiecie może gdzie aktualnie można nabyć ser Delfiko? Wypadł z produkcji czy co....
Będę wdzięczna za odpowiedź:)
Dorota, Moje Wypieki
26.08.2019 10:27 odpowiedz
Podobno jakiś czas temu zmienili nazwę i grafikę:
ewcik75 profil
26.08.2019 10:29 odpowiedz
Super, dziękuję bardzo za odpowiedź:)
ewcik75 profil
21.11.2019 10:53 odpowiedz
Niedawno kupiłam ten serek w wersji bez dodatków, śmietankowy...Przestrzegam przed tym serem, jest okropny! Słonawy a konsystencja jest lejąca....granulowata... Ten wyrób nie ma NIC wspólnego z Delfiko kiedyś... Niestety...
Gość: Paulincia
20.12.2019 14:58 odpowiedz
Kupiłaś ten serek Polmlek? Już nigdzie nie można dostać 'starej' wersji Delfiko?
ewcik75 profil
20.12.2019 15:04 odpowiedz
Tak, to był Polmlek..
Delfiko zniknął...
karo.lina profil
20.12.2019 19:16 odpowiedz
Śpieszę z informacją, że ser Delfiko cały czas jest i ma się dobrze ;) - na dowód załączam zdjęcie, prosto z mojej lodówki. Z moich obserwacji wynika, że zmienił się producent (wcześniej był Starco, teraz Miletto), ale sam ser jest tej samej jakości (obecny skład, to: ser śmietankowy, białka mleka, sól, kultury bakterii; zawartość tłuszczu: 24%) - nadal piekę z jego użyciem serniki i nie zauważyłam zmiany w smaku. Dostępny jest w Netto i czasami w Intermarche.
ewcik75 profil
20.12.2019 20:56 odpowiedz
O kurde, to super: )) dzięki za info!
karo.lina profil
21.12.2019 07:01 odpowiedz
Bardzo proszę :)
Gość: Anka
27.07.2019 13:57 odpowiedz
I tu się zgadzam. Kupiłam twaróg łowicki w wiaderku bo innego u nas na wsi w sklepie nie było. Wszystko na ciasto gotowe, zmiksowane, otwieram wiaderko i.... przerażenie. Takiego czegoś to ja nie widziałam, ser straszny. Wszystko wyrzuciłam, wsiadlam w samochód i pojechałem bo Lidla a tam tylko pilos. Świetnie się nadaje do sernika, który piekłam.
Gość: Asia
12.07.2019 22:33 odpowiedz
Pani Doroto, szybkie pytanie mam-czy ser na sernik można zamrozić? Jestem fanką mrożenia ale sera na sernik nie mroziłam i zastanawiam się jaki będzie efekt. Zamrozić w wiaderka czy przełożyć do czegoś?
Dorota, Moje Wypieki
12.07.2019 23:29 odpowiedz
Nigdy nie mroziłam...
agnsud profil
13.07.2019 09:32 odpowiedz
Ze dwa razy mroziłam twaróg w plastikowym pojemniku do żywności. Sernik wychodził bez problemu.
Gość: Diana
21.07.2019 11:17 odpowiedz
Ja też mroziłam i nie było nigdy problemu z sernikiem.
Gość: Magda
13.05.2019 14:49 odpowiedz
Tylko Piątnica. Używam od lat i sernik zawsze wychodzi rewelacyjny. Vitello I President za rzadki. Sernik wychodzi rozlany i ciapowaty.
wiesia.and.company profil
13.05.2019 15:54 odpowiedz
Warto zwracać uwagę na zawartość tłuszczu. Piątnica ma 18%, ser Juliko OSM Czarnków chyba 23% czy 26%, podobnie ma Delfiko, natomiast wiaderkowy naturalny OSM Czarnków (bez nazwy) ma 7%. Sery o niskiej zawartości tłuszczu są kwaśne, nawet dodanie większej ilości cukru i tak im smaku nie poprawi. Chyba, że ktoś lubi wyczuwalny kwas. ;-)
Gość: Iwona
21.04.2019 16:53 odpowiedz
CZARNKÓW TAKI NIBY SUPER????? Masakra.
Od lat piekę sernik wg stałego przepisu, w ostatnich latach zwykle używałam Delfiko i Pilosa. PILOS bardzo się sprawdzał, nic nie odcedzałam, sernik wychodził bardzo dobry.
Niestety, w tym roku na Wielkanoc mama w jakiejś promocji kupiła OSM Czarnków. Takiego horroru przy pieczeniu sernika z tym czymś z Czarnkowa nie przeżyłam nigdy! Zamiast masy serowej miałam zupę serową. I niczym nie dało się tego dziadostwa zagęścić. Nie pomógł drugi Sernix, kartoflanka, kasza manna. "Gotowało to się" w prodiżu prawie półtorej godziny, wygląda jak zapiekanka, nie wiem czy choć trochę zjeść się da. Nigdy z żadnym twarogiem to mi się dotąd nie zdarzyło. Ser z Czarnkowa - Totalny bubel.
Gość: Robak
21.04.2019 16:01 odpowiedz
Dziękuję
Gość: Sebastian
19.04.2019 19:14 odpowiedz
Witam. Czy do serka Moj ulubiony z Wielunia dodaje sie maslo, czy mozna z niego zrezygnowac?
Dorota, Moje Wypieki
19.04.2019 19:23 odpowiedz
Można zrezygnować lub dodać mało np. 50 g (w zależności od tego ile masła jest w przepisie).
Gość: Sebastian
20.04.2019 15:16 odpowiedz
Dalem 100 g na wszelki wypadek, choc rozum mowil, zeby w ogole nie dawac. Wczesniej zrobilem sernik na serku Deluxe z Lidla, 24 % tluszczu i na opakowaniu pisalo, ze masla nie trzeba. Serek z Wielunia ma 26 % tluszczu, zastosowalem dwa opakowania po 450 g, bo kilogramowego nie bylo w sklepie. Sernik wyszedl pyszny, ale jednak nie trzeba bylo masla dawac. Za duzo tluszczu. Robilem sernik wiedenski w prostej wersji.
Gość: Beata
16.04.2019 20:43 odpowiedz
Zdecydowanie Wieluñ,nie ma sobie równych.
Gość: Daria
14.04.2019 22:09 odpowiedz
Cześć. Czy miałaś styczność z twarogiem sernikowym DELUXE z Lidla?24%tłuszczu. Zastanawiam się co to.
Dorota, Moje Wypieki
15.04.2019 11:49 odpowiedz
Nie miałam.
Gość: Kasia
18.04.2019 09:48 odpowiedz
Proponuję przetestować i dodać do listy. Dużo osób poleca na sernik :)
Dorota, Moje Wypieki
18.04.2019 11:19 odpowiedz
Jak będę kolejnym razem w Polsce to go kupię i przetestuję :).
Gość: Em
24.05.2019 08:59 odpowiedz
Genialny. Polecam!!! Ale nie zawsze jest w lidlu.
Gość: Aga
10.01.2020 20:15 odpowiedz
Piekłam z niego sernik z brzoskwiniami na święta. Wyszedł super :) Polecam :)
Gość: Ania
10.04.2019 19:03 odpowiedz
W zeszłym roku dwa razy korzystałam z tego rankingu i teraz przed Wielkanocą znowu do niego wracam bo będę serniczek marmurkowy piekła :)
Gorąco pozdrawiam Dorotę i wszystkich czytelników i życzę udanych wypieków :)
amuu profil
15.03.2019 22:29 odpowiedz
Mój Ulubiony z Wielunia jest naprawdę bezkonkurencyjny :)
Gość: Mat40
26.02.2019 18:02 odpowiedz
fajne zestawienie. troche nie podoba mi sie polecanie niedobrego do nalesników. tak w ogole to trafilem na te strone bo chcialem znalezc info na temat twarogu łowickiego który to kupiłem. dodam ze był najdroższym,ponad 11zl. inne w sklepie byly tansze. myslalem ze kupilem dobry twaróg a okazalo sie ze to zagęszczona gumą guar śmietana. tragednia nie polecam nawet do naleśników. chyba że ktoś lubi chemię. nawet jesli sernik wyszedlby dobry to i tak dla mnie chemia jest chemią
Gość: Monika
08.02.2019 06:52 odpowiedz
A czy Julika waniliowy tez sie nadaje do serników?
Dorota, Moje Wypieki
08.02.2019 10:15 odpowiedz
Niestety, nie wiem.
Gość: Magda
19.03.2019 13:53 odpowiedz
Oczywiście, często używam Juliko waniliowe do wypieku sernika. Dzięki dodatku wanilii sernik ma niepowtarzalny smak.
Gość: Klaudiasta
22.01.2019 15:15 odpowiedz
Właśnie odkryłam, że "Mój ulubiony" jest też w wiaderku :D ale ostatnio chcąc zrobić sernik w 3 sklepach szukałam i w żadnym nie było porządnego sera. W końcu kupiłam twaróg i sama się trochę pomęczyłam by go zmielić. Opłacało się...:D
Gość: Weronika
10.01.2019 16:26 odpowiedz
mąż kupił ser ten najgorszy z Włoszczowej, zrobiłam z tego sernik szwarcwaldzki i ten z ciastkami Oreo. nastawiłam się, że ciasta wyjdą niedobre, zwłaszcza, ze nie przepadam za sernikami, ale wyszły tak obłędne, że nigdy nie jadłam takiego sernika (zwłaszcza ten na ciepło z Oreo), a szwarcwaldzki zszedł na świętach w pierwszej kolejności, także... nie ma co wyrzucać tego sera, jeśli już ktoś kupił :D
Gość: Groszek
23.12.2019 16:47 odpowiedz
Dzięki Ci dobra kobieto za ten komentarz! Mój mąż tez właśnie kupił ten twaróg i po przeczytaniu rankingu zaczęłam panikować! Pieke wieczorem, mam nadzieje ze sernik będzie dobry
Gość: Klaudiasta
10.01.2019 15:02 odpowiedz
bardzo dziękuję za to zestawienie :D okazuje się, że na szczęście wybierałam dobrze :D
Gość: Joanna
27.12.2018 21:23 odpowiedz
O, a tu się zdziwiłam, bo używam zwykle twarogu z Włoszczowej i jak dla mnie był bez zarzutu, a ostatnio zrobiłam sernik nowojorski na twarogu z OSM Ozorków i wg wszystkich jedzących był to sernik idealny! Także radzę samemu też próbować, może się okazać, że co gospodyni, to inne zdanie ;)
Gość: Aga
23.12.2018 13:32 odpowiedz
Bardzo przydatny artykuł , ostatnio kupiłam serek President , znana francuska marka . Bardzo marnej jakości produkt , wstydziliby się sprzedawać to jako serek do pieczenia serników . Rzadzizna niesamowita , polscy producenci robią o niebo lepsze produkty . Czas i pora żeby żeby Francuzi przyszli po nauki do polskich producentów .
Gość: Monika
01.05.2019 19:54 odpowiedz
Sery President są wykonywane m.in. w zakładzie w Siemiatyczach, więc nie takie one francuskie Zakład w dużej części miał udziały francuskie, nie wiem jak to teraz wygląda.
Gość: Agni
23.12.2018 12:01 odpowiedz
Pani Dorotko, a moze miala Pani do czynienia z serkiem twarogowym Imperial? Spotykam go czasem w sieci Spolem czy Eurosklep. Uzywalam go do sernika na zimno i dobrze sie sprawdzal, nie wiem jak w innych przepisach. Nie jest wiaderkowy co prawda...
Dorota, Moje Wypieki
23.12.2018 14:22 odpowiedz
Niestety, nie znam tego serka.
Gość: Netka
23.12.2018 11:13 odpowiedz
Serek śmietankowy Krówka z Rawicza jest super
Gość: Tomek
20.12.2018 12:13 odpowiedz
Moja mama piecze mnóstwo ciast na zamówienie w tym bardzo dużo serników i zawsze używa Presidenta. Nigdy go nie odsączała a ciasta wychodzą pyszne i wszyscy je chwalą.
Dorota, Moje Wypieki
20.12.2018 13:28 odpowiedz
Może sama modyfikuje przepisy lub robi 'na oko'. Do przepisów na moim blogu ten ser się nie nadaje: czasem sernik może wyjść inny, lżejszy (kwestia gustu, można takie lubić), a czasem się nie uda. 
Gość: Tomek
21.12.2018 17:08 odpowiedz
A ja dzisiaj kupiłem Delikate z Piątnicy w Biedronce :) Mam zamiar na święta upieć pieczony sernik z musem truskawkowym.A z rwcji tego, że jestem na diecie nisko węglowodanowej to upiekę go z dodatkiem erytrytolu.
Gość: Klara
13.04.2019 10:21 odpowiedz
Nie nadaje się na sernik. Ja robiłam w zeszłym roku - plastikowa masakra!
Gość: Smutna
19.12.2018 13:23 odpowiedz
Kupiłam Zott miałam do wyboru president :( Zott chyba mniejsze zło czy wyjdzie mi sernik z brzoskwiniami?
Dorota, Moje Wypieki
19.12.2018 23:21 odpowiedz
Ser trzeba wcześniej odsączyć.
Gość: Smutna
20.12.2018 10:59 odpowiedz
Na czym się odsącza? A czy mogę dodać np łyżkę mąki ziemniaczanej żeby ser był bardziej zbity?
Dorota, Moje Wypieki
20.12.2018 13:29 odpowiedz
Ja odsączałam na lnianym ręczniczku kuchennym, niezbyt gęstym i na durszlaku, obciążając ser. Z odsączonym serem postępujemy wg przepisu, czyli dodajemy mąkę tylko wtedy, kiedy trzeba.
Gość: Ola
19.12.2018 11:37 odpowiedz
Witam,
Mam twaróg mielony 3krotnie taki w formie ale kiełbaski bardzo dobry firmy Somlek bez dodatków. Jednak data ważności jest do 27.12 czy tak krótka data nie popsuje sernika ? I czy po upieczeniu trzeba go zjeść do 27.12?

Pozdrawiam
Dorota, Moje Wypieki
19.12.2018 23:27 odpowiedz
Nie zepsuje. Myślę, że przetworzenie twarogu przedłuży jego ważność. 
pozdrawiam
Gość: Iga
16.12.2018 10:27 odpowiedz
Bardzo przydatny wpis, szczególnie dla osób, które tylko na swieta pieką sernik :)
Gość: czytelnik
16.12.2018 09:45 odpowiedz
Bardzo dziękuję za bardzo pomocne informacje
Gość: skrynia
14.12.2018 17:23 odpowiedz
Bardzo przydatne opinie .
27.11.2018 15:31 odpowiedz
Nie wiem, czy powinnam się do tego przyznawać, ale jakoś wcześniej nie sprawdzałam, ile jest tłuszczu w kostce tłustego twarogu. Teraz sprawdziłam i na każdym jednym jest 8g tłuszczu na 100g twarogu. W twarogu wiaderkowym piątnicy, którego używam zamiennie, jest 18g. Z tego wynika, że taki wiaderkowy jest dużo lepszy niż zwykły twaróg. Czy coś mi umyka?
Dorota, Moje Wypieki
27.11.2018 15:36 odpowiedz
Jest lepszy, szczególnie do serników. Spróbuj serka z Wielunia, to dopiero jest pychota :). Ja go wyjadam łyżeczką prosto z pojemnika.
27.11.2018 15:45 odpowiedz
"Twój ulubiony"? Znam go i zgadzam się, że jest pyszny :-) Niestety w mojej okolicy dostępny w jednym sklepie, do którego mi nie po drodze, więc skorzystałam z niego może ze dwa razy. Może zasugeruję sklepowi internetowemu, w którym robię zakupy, żeby go wprowadzili do oferty? Kiedyś ich poprosiłam o śmietanę piątnicy 42% i nawet mnie mailowo poinformowali, że już jest :-D Teraz za każdym razem czuję się zobligowana do jej kupowania ;-)
Dorota, Moje Wypieki
27.11.2018 15:53 odpowiedz
Dobre ;).
W moim lokalnym polskim sklepie Mój Ulubiony bywa rzadko, a jak już jest to 1-2 opakowania. Wiele osób patrzy na cenę, te tańsze wiaderka, których nie polecam, sprzedają się lepiej - słowa właścicielki. Jak trafię to wykupuję wszystkie opakowania ;-).
27.11.2018 17:35 odpowiedz
Hi hi hi, w sumie się nie dziwię :-) Mrozisz zapas, czy od razu wykorzystujesz? Ja kiedydyś eksperymentalnie zamroziłam i byłam zaskoczona pozytywnym wynikiem eksperymentu. Poniważ zazwyczaj piekę małe serniki w tortownicy 16 cm, a wiaderko ma 1kg, to ser mrożę w porcjach po 250 g.
Dorota, Moje Wypieki
28.11.2018 10:29
Nie mrożę, boję się co by z tego wyszło po mrożeniu ;-). 
Gość: Iwi
20.11.2018 11:43 odpowiedz
A może jeszcze test słynnego twarogu śmietankowego ze Strzałkowa?;)
Gość: Agnieszka
17.11.2018 17:25 odpowiedz
a ja zawsze piekę serniki z sera z 'kiełbaski' marki Polana, który dostępny jest w PoloMarkecie. Nigdy mnie nie zawiódł. Bardzo polecam :)
Gość: małgorzata
12.11.2018 11:49 odpowiedz
witam, kupiłam ostatnio ,,Twaróg Sernikowy Premium,, z Mlekowity, w składzie ma serek śmietankowy i twaróg, całkiem dobrze wygląda i smakuje, ciekawa jestem opinii
Gość: Nina_Gr
08.12.2018 01:54 odpowiedz
Piekłam ostatnio sernik z nim- wyszedł przepyszny. Znikł w ciągu 2 dni hahah chce go kupić przed świętami, ale niestety nigdzie nie mogę go dostać :(
Gość: Monika
30.10.2018 11:19 odpowiedz
Witam,
mam pytanie o daty ważności sera z Piątnicy i Twarożku z Wielunia. Mieszkam w Niemczech gdzie oprócz serkow typu Philadelphia nie ma innych na senniki, chciałbym zamówić Piątnice lub Wieluń ale czy jeżeli zostaną zakupione w połowie listopada czy wytrzymają do świąt? Jest szansa że one mają trochę dłuższy termin przydatności do spożycia? Lub ew. czy mogę te serki zamrozić i rozmrozic przed pieczeniem?
Papapa profil
30.10.2018 16:54 odpowiedz
Hej,
Nie wiem, czy to Ci pomoże, ale
Kupiłam serek z Piątnicy w niedziele i ma ważność do 20/11- czyli ponad 3 tygodnie.
Mrozić nie próbowałam.
Pozdrawiam
Gość: Monika
31.10.2018 14:56 odpowiedz
Dziękuję. Zawsze to jakaś informacja, przynajmniej wiem że aż tak dlugiej daty ważności nie mają ;)
Gość: Karola
08.02.2019 22:20 odpowiedz
Mój Ulubiony z Wielunia wiaderko 1 kg ma ważność 18 dni, a kubki o pojemności 200 g i 450 g - 30dni.
beti08 profil
28.10.2018 14:50 odpowiedz
Ser ,,Delfiko'' dostępny w NETTO ma tlko nazwę a firmowany nazwą ,,Miletto'' -to prod. netowskie...czy jakość będzie ta sama jak firmy ,,Starco''!?
Gość: Magda
24.10.2018 21:43 odpowiedz
Jak dla mnie to żaden z tych serów nie przypomina sera używanego kiedyś przez mamy. Mamine serniki miały grudki, a jednocześnie były aksamitne. Nie wiem jak mama to robiła, ale jak trzeba było to sernik wychodził puszysty i lekki, a innym razem przyjemnie ciężki i mokry. Wszystkie tutaj pokazane wyglądają mniej lub bardziej jak serki homogenizowane.
Gość: Sylwia
27.09.2018 00:38 odpowiedz
WITAM, Czytam o tych wszystkich serach i dostałam zawrotu głowy......proszę mi napisać czy kupię 4 kostki sera w kostce po 250 gr i dodam 250 mascarpone to wyjdzie mi sernik ? a muszę go zrobic na szybko.
Dorota, Moje Wypieki
27.09.2018 10:37 odpowiedz
Taki ser nalezy najczęściej wcześniej zmielić w maszynce. Wyjdzie sernik, jeśli będzie się Pani trzymała proporcji z przepisu.
Gość: Wilka
16.08.2018 10:06 odpowiedz
A ja byłabym ogromnie wdzięczna za "uporządkowanie" serków od najwyżej ocenianego do najniżej (lub odwrotnie;)- już 3 raz lecę przez cały artykuł, żeby znaleźć najlepiej oceniane...!;D
Gość: ooonia
15.10.2018 17:21 odpowiedz
Pod każdym jest ocena,więc żaden problem wybrać sobie taki,który akurat kupisz u siebie.
Gość: Maja
11.08.2018 18:21 odpowiedz
Mega przydatny artykuł - wracam do niego za każdym razem kiedy zabieram się za sernik : )
Gość: Paulina
08.08.2018 09:50 odpowiedz
Wiedziałam, że komu, jak komu, ale Pani można zaufać. Znalazłam serek "Mój ulubiony" z Wielunia i cholerka - strzał w 100, bo 10 to za mało. Izaura wyszła na tym twarogu, jak marzenie. Chyba już żaden inny ser nie będzie dla mnie tak dobrym, jak ten. Nie licząc normalnego twarogu :D
Gość: ooonia
15.10.2018 17:18 odpowiedz
"Mój ulubiony" to najlepszy z serów ! Świetnie sprawdza się nie tylko do serników.Używam go od kilku lat i polecam również.
Gość: Nati
07.02.2019 15:31 odpowiedz
Gdzie Pani kupiła ten serek? :)
Gość: mer1906@poczta.onet.pl
23.06.2019 14:31 odpowiedz
Można prosić o przepis na Izaurę?
Gość: Mateusz
03.08.2018 09:37 odpowiedz
Dziękuję za rzeczową ocenę i konkretny test dzięki, któremu skończył się problem z poszukiwaniem sera i późniejszym rozczarowaniem jeżeli coś wyszło nie tak
Gość: monika
24.07.2018 23:18 odpowiedz
i właśnie się dowiedziałam dlaczego dawno pewnego czasu serniki mi nie wychodziły. Dziękuję :)
Gość: mag
04.06.2018 23:34 odpowiedz
mam wrażenie, że ostatnio (przynajmniej w mojej okolicy) jest straszna bieda w sklepach, jeśli chodzi o twarogi w wiaderku... na Piątnicę udało mi się trafić tylko raz w Kauflandzie zaraz przed Wielkanocą, zwykle kupowałam Zotta (który czasem mi się sprawdza, np. do kremowego sernika-zebra z dodatkiem mascarpone), a teraz nie mogę nigdzie znaleźć nawet tego. nie wspominam już o tych innych twarogach, które Dorota oceniła na 9 lub 10 w tym wpisie... chyba pozostaje mi samej mielić :(
Gość: Filuwka
03.08.2018 14:07 odpowiedz
Delfiko jest dostępny w Netto w stałej ofercie :)
Gość: Emilia
08.11.2018 23:36 odpowiedz
To samo zauważyłam. Piątnicy od dawna nie widziałam. Na szczęście na święta będzie w biedronce - mam nadzieję!!!
W marketach sam badziew, nawet łowicki widziałam ser.
Ser idealnie mieli się w malakserze, polecam jeżeli masz możliwość. Nie ma dużo bałaganu przy tym i ma dobrą konsystencję. Z maszynki udało mi się wygrzebać 1/3 sera. Masakra.
Gość: Asia
25.05.2018 15:12 odpowiedz
Dopiero dziś odkryłam ten wpis, jest świetny. Podziwiam, że udało Ci się tyle serów znaleźć i ocenić, połowy nawet nie wiedziałam że istnieją :) chciałam się zapytać o taki ser w kostkach pakowany w papier a potem w folię (np śmietankowy Piaski). Jak się otworzy takie opakowanie to jest tam sporo wody, czy tą wodę też wykorzystujesz czy odlewasz jak pieczesz sernik?
Gość: s-trzyga
25.05.2018 23:26 odpowiedz
Do tradycyjnych polskich serników tę serwatkę odlewaj, bo śmietankowy i tak jest bardzo wilgotny i rzadszy niż np. twaróg na wagę. Do kremowych serników i takich na zimno może iść całość, tego płynu nie ma aż tak dużo. Piaski są dobre, mają też dobry ser na wagę.
granatix87 profil
25.05.2018 12:18 odpowiedz
Dorotko, wiem, że pochodzisz , ze Szczecina. Gdzie kupie tam serek Mój Ulubiony, szukałam w dyskontach i Zabce ale nie ma...
Dorota, Moje Wypieki
25.05.2018 13:36 odpowiedz
Ale ja... wyjechałam ze Szczecina 18 lat temu...
Gość: Granayix
25.05.2018 13:44 odpowiedz
Wiem ze mieszkasz za granicą, patrząc na ten artykuł wuszlam z zalozenia ze te serki kupiłaś w polsce. ..
Dorota, Moje Wypieki
25.05.2018 13:46 odpowiedz
Większość kupiłam w Słupsku (skąd pochodzę, w Szczecinie studiowałam). Serek ulubiony kupiłam w UK, tutaj jest teraz od groma polskich sklepów.
Gość: Ewelina
25.05.2018 22:41 odpowiedz
Jeśli to coś pomoże, to ja dzisiaj kupiłam w Carrefourze :)
Gość: Granayix
25.05.2018 23:25 odpowiedz
W carefurze w szczecinie? Bylam w tym co jest w kaskadzie ale tam nie bylo.w którym catefurze?
Gość: Dorota
30.06.2018 15:53 odpowiedz
Carrefour - Turzyn
zuz85 profil
04.05.2018 18:28 odpowiedz
Proszę o ratunek! Chciałam upiec sernik i w sklepie, w którym zawsze kupuję twaróg z Piątnicy była jedynie Włoszczowa, więc kupiłam (zasięgu nie było, a wydawało mi się, że też miał być dobry, chyba pomyliłam z Wieluniem). Teraz wiem, że sernika z niego nie upiekę :( Proszę o radę co z niego zrobić, bo z zasady jedzenia nie wyrzucam. Może jakiś sernik na zimno?
Gość: Zuz85
14.05.2018 20:48 odpowiedz
Odpowiem sobie sama, może ktoś skorzysta :) Po otwarciu wiaderka ser nie przypominał zupełnie twarogu, raczej serek homogenizowany, ale upiekłam z niego ten sernik https://www.mojewypieki.com/przepis/delikatny-serniczek-z-owocami-i-galaretka
(z borówkami i kruszonką, na kruchym spodzie) wymagał dłuższego pieczenia, ale wyszedł całkiem dobry. A ja dalej szukam Piątnicy w moich okolicach :(
agnsud profil
05.04.2018 14:12 odpowiedz
Kupiłam w krakowskim Kauflandzie mielony ser z OSM Garwolin w "batoniku" (ktoś wspominał już o nim). Rewelacja. Sam ser, krótka data ważności. Polecam.
Gość: Jaw
02.04.2018 10:34 odpowiedz
W opisie twarogu Páturages jedt chyba pomyłka, kopia z Włoszczowy.
Dorota, Moje Wypieki
02.04.2018 11:14 odpowiedz
Nie ma pomyłki.
Gość: Roma
31.03.2018 21:42 odpowiedz
Pani Dorotko nie ma rowniez Mlekpol z Grajewa -Mazurski SMAK - smietankowy twarog sernikowy,a posiadaja najpyszniejszy serek grani na swiecie. Polecam
Dorota, Moje Wypieki
31.03.2018 21:59 odpowiedz
Tak, kupiłam go, dołączę go po świętach :).
Gość: agata
28.03.2018 22:37 odpowiedz
Pani Doroto, bardzo dziękuję za ten wpis!
Dopiero dziś na niego trafiłam, a widzę, że ma niemal 3 lata :)
Co roku przeżywam dylematy związane z zakupem sera do paschy. Ten test jest wielką pomocą dla mnie.
Podziwiam Pani zaangażowanie w test oraz wytrwałość.. :)
Gość: longerowa
28.03.2018 19:54 odpowiedz
Czy ktoś używał Delikate Premium z Biedronki (18% tłuszczu) ? Chłop przyszedł z takim twarogiem i zastanawiam się, czy ryzykować robienie sernika.
Esti1983 profil
02.04.2018 19:17 odpowiedz
Ja go kupiłam przez przypadek, bo był na promocji, a potrzebowałam do sernika na zimno wszystko jedno jakiego. I jestem bardzo miło zaskoczona, moim zdaniem to bardzo dobry ser wiaderkowy.
Gość: Monika
15.10.2018 14:25 odpowiedz
To twaróg wyprodukowany dla Biedronki przez Piątnicę - polecam:)
Gość: Natalia
27.03.2018 15:59 odpowiedz
Wspaniały test! Gratuluję wytrwałości! Właśnie szukam czegoś do świątecznego ciasta ;-) Jestem ciekawa, który twaróg znajdę w Auchan... Wesołych Świąt!
Gość: Baluschlebowo@o2.pl
03.04.2018 23:51 odpowiedz
Moim zdanie twaróg Włoszczowa jest bardzo dóbr twaróg Piątnica i ulibiony twaróg te trzy ba pewno znajdzie Pani w Auchanie
Gość: Kasia
24.03.2018 19:04 odpowiedz
Przeważnie idę na skróty i nie doczytuje artykułów do końca, tym razem dobrze ze to zrobiłam bo chciałam Pani polecić serek z Wielunia, jako najlepszy do sernikow. Jest to serek z mojej miejscowości i jestem zadowolona bardzo ze bardzo dobrze go Pani oceniła, pozdrawiam Kasia
Gość: Malwina
23.03.2018 20:40 odpowiedz
Nie znalazłam w zestawieniu sera twarogowego Tesco, a w składzie niby twaróg 100%... Proszę o opinię!!!;)
Dorota, Moje Wypieki
23.03.2018 20:54 odpowiedz
Nie mam dostępu do tego twarogu.
Gość: Malwina
24.03.2018 14:14 odpowiedz
Ok dziękuję. Może któraś z dziewczyn go próbowała?
Gość: Gosia
21.10.2018 08:19 odpowiedz
Mój brat zawodowo można powiedzieć piecze serniki i korzysta tylko z tego sera od lat , ja też piekłam na nim i polecam
Gość: Ola
23.03.2018 01:38 odpowiedz
Jejku, genialny wpis, DZIĘKUJĘ!!!
Gość: Serniczka
22.03.2018 20:06 odpowiedz
Polecam Twarog mielony firmy BROMILK. To jest twarog, nie jakiś wynalazek XXI wieku. Wychodzą pyszne tradycyjne serniki.
Gość: mada
04.02.2018 13:18 odpowiedz
Dziękuję za ten ranking, wczoraj pierwszy raz wyszedł mi idealny sernik - robiłam na "Twoim ulubionym" z Wielunia. Przerabiałam wcześniej Presidenta, Zott i ten z Lidla, jest spora różnica.
ynna128 profil
31.12.2017 11:44 odpowiedz
Czy jeśli robię sernik z 400 g Piątnicy (18 g tłuszczu) i 600g Wielunia (26 g tłuszczu) to mogę pominąć masło? w oryginalnym przepisie na 1kg sera przypada 200 g masła
Dorota, Moje Wypieki
31.12.2017 14:56 odpowiedz
To na pewno zależy jeszcze od innych składników, ale ogólnie TAK, ja bym zmniejszyła masło do 30-50 g (cieżko będzie je utrzeć więc można dodać roztopione do masy serowej).
Gość: marti
22.12.2017 20:45 odpowiedz
OSM Czarnków ma 2 rodzaje sera w wiaderku. Jeden to ten z rankingu Pani Doroty: Twaróg śmietankowy JULIKO - twaróg o zawartości tłuszczu 24 %, nadaje wyraz wypiekom jak i naleśnikom oraz innym daniom
http://www.osmczarnkow.pl/index.php/twarogi/juliko-serek-smietankowy

a drugi to: Twaróg sernikowy - twaróg produkowany metodą ultrafiltracji, o 6 % zawartości tłuszczu bez zawartości cukru. Świetnie nadaję się do wypieków http://www.osmczarnkow.pl/index.php/twarogi/twarog-sernikowy-naturalny-1kg
Gość: piotrass
22.12.2017 11:10 odpowiedz
Trochę mnie bawi recenzja Twarogu Łowickiego. Użyłem go do przepisu z tej samej strony - sernika czekoladowego i wychodzi znakomicie. Trzeba jedynie piec dłużej, 1,5 godziny. Informuję w razie czego jeśli ktoś 'kupi go przypadkiem' i stwierdzi, że jest do niczego po lekturze tej opinii.
Gość: Terra
22.12.2017 13:28 odpowiedz
Kto co lubi :) Ale miło, że jest Pan rozbawiony - to wielki sukces wywołać u kogoś uśmiech :)
manowce profil
30.03.2018 09:49 odpowiedz
może i ciasto panu wyszło, ale to nie zmienia faktu, że w składzie tego "twarogu" jest najgorsze badziewie.
Gość: Justyna
21.12.2017 13:00 odpowiedz
Uuu :) Właśnie szukałam idealnego twarogu do sernika nowojorskiego, W selgrosie można dostać Mój Ulubiony z Wielunia w wiaderku :)
Gość: ynahcokU
21.12.2017 12:18 odpowiedz
Ostatnio w Biedronce pojawił się ser z zawartością tłuszczu 18%, ktoś z was może testował jego jakość?
Dorota, Moje Wypieki
21.12.2017 12:24 odpowiedz
Ulubiony? Podobno to Delfiko zmieniło nazwę, jest bardzo dobry.
Gość: ynahcokU
21.12.2017 17:05 odpowiedz
Nie, z Piątnicy
Dorota, Moje Wypieki
21.12.2017 18:10 odpowiedz
Aaa... nie slyszałam o Piątnicy w Biedronce. Ciekawe, czy w środku jest to samo, co w tej Piatnicy klasycznej.
Gość: Dora
26.12.2017 21:28 odpowiedz
W Biedronce co roku przed swietami, a czasem czesciej pojawia sie Piatnica w czerwonym wiaderku dla Biedronki. W srodku to samo, co w klasycznej Piatnicy, w koncu cena niewiele sie rozni od normalnej w innym sklepie, bo ok. 12zl. Dla mnie najlepszy twarog na sernik. Niestety ilosc dla Biedronki jest okrojona i trzeba od razu kupowac, bo moze sie nie pojawic w kolejnych dostawach, wiec jak ktos trafi polecam sie nie zastanawiac :)
Gość: piekarnik_studentki
19.12.2017 17:51 odpowiedz
Dorotko, a co sądzisz o serku waniliowym Jana (w wiaderku)? Ktoś z rodziny ostatnio jak był mnie odwiedzić kupił całe wiaderko 'na kanapki' i ani ja tak tego nie jem, ani mój luby, i stoi zajmuje miejsce w lodówce. Planowałam piec sernik niedługo, ten serek by się nadał? Ktoś ma jakieś doświadczenia? Pomocy, niedługo będzie do wyrzucenia :(
Dorota, Moje Wypieki
19.12.2017 18:19 odpowiedz
Ten serek jest w powyższym rankingu, opisany przeze mnie. Jeśli dodatkowo jest 'waniliowy', nie polecam do serników. Może do naleśników, po odsączeniu.
Gość: piekarnik_studentki
20.12.2017 17:57 odpowiedz
To jest troszkę inny serek niż ten w rankingu, ale ewidentnie 'o smaku waniliowym'. Nie będę ryzykować sernika z nim w takim razie, dziękuję za odpowiedź:)
Gość: maJa
17.12.2017 15:08 odpowiedz
Zawsze używałam serka Delfiko, potwierdzam, że jest super, niestety mój sklep przed tegorocznymi świętami, go nie dostał. Sprzedawczyni poinformowała mnie, że producent zmienił wiaderko i teraz serek nazywa się Ulubiony.
Producentem jest również Mazowiecka Spółka Mleczarska , ale w Warszawie, a nie w Makowie Mazowieckim, mam więc wątpliwości, czy będzie równie dobry.
Szkoda, że nie natrafiłam na test serków wcześniej, bo wtedy kupiłabym serek z Piątnicy.
A test świetny, bardzo pomocny!.Pozdrowienia. maJa
Dorota, Moje Wypieki
17.12.2017 19:41 odpowiedz
Tak, Ulubiony jest równie dobry, testowałam go, muszę tylko dodać do powyższej notki :).
Gość: Ania
18.12.2017 11:45 odpowiedz
Podpowiem, że właśnie Ulubiony z Polmleka jest teraz w Biedronce, podobnie jak Piątnica :)
Gość: Oksana
16.12.2017 14:59 odpowiedz
Dziękuję za ten test i w 100% się z nim zgadzam! :) Uwielbiam "Piątnica" i "Delfiko"
Gość: Karola
21.12.2017 11:15 odpowiedz
W jakich sklepach kupię piątnice?
Gość: Anna
21.12.2017 21:51 odpowiedz
W Biedronce.
Gość: Ewa
29.11.2017 00:37 odpowiedz
Cześć! Przepięknie dziękuję za ten subiektywny test! Bardzo mi pomógł w wyborze sera do sernika tradycyjnego według przepisu Twojego dziadka. Sernik idealny!
Dorota, Moje Wypieki
29.11.2017 10:16 odpowiedz
Bardzo się cieszę, że test się przydał :).
Gość: Asia 1987
25.11.2017 15:17 odpowiedz
Mam pytanie W jaki sposób dokładnie odsączyć taki ser z wiaderka ?
Dorota, Moje Wypieki
25.11.2017 18:18 odpowiedz
Sitko lub durszlak wykładamy gazą/lnem, na którą wykładamy twaróg. Owijamy i obciążamy (nie za mocno, twaróg nie może być suchy). Po nocy nadmiar wody odkapie. 
Gość: Robert
18.10.2017 12:52 odpowiedz
Proponuje spróbować serka z Ostrowskiej Spółdzielni Mleczarskiej (może było wcześniej w komentarzach, wszystkich nie czytałem) z Ostrowa Wlkp. ;)
Pozdrawiam
Robert
Gość: MAtt
12.10.2017 11:29 odpowiedz
Droga Autorko,

W sumie fajna lista. Mam tylko małe zastrzeżenie. Porównywanie serków śmietankowych z twarogiem jest chyba pozbawione sensu. Bo to kompletnie inny produkt. To tak jakby porównywać sportowe auto z busem. Żadne nie jest lepsze czy gorsze to co innego po prostu.

A co do znakowania to nie tylko jednoskładnikowe ale też produkty, które w założeniu są z konkretnych składników zrobione i nie dodano do nich nić dodatkowo. Np. takie piwo jeśli jest ze słodu, wody, droższy i chmielu to nie musi mieć składu na etykiecie. Z chlebem jest podobnie. Prawie cały nabiał, który nie jest smakowy i robiony w tradycyjny sposób też ;)
Dorota, Moje Wypieki
12.10.2017 11:41 odpowiedz
Serki śmietankowe potrafią być lepsze od zmielonych twarogów, jak widać w zestawieniu. Porównywałam tylko zawartość wiaderek pod kątem przydatności do serników pieczonych, nie patrzałam na nazwę, bo są i "kanapkowe": ale wszystkie wg producentów nadają się do serników. Z niektórymi serkami sernik wyjdzie inny lub się nie uda... Na szczęście, zawsze mamy wybór i to rzecz gustu i smaku :).
Gość: Roksana
06.09.2017 23:10 odpowiedz
Pani Dorotko, a czy używając serka " Mój ulubiony" trzeba go dodatkowo mielić, czy on jest już zmielony? Z góry dziękuję za odpowiedź.
Dorota, Moje Wypieki
06.09.2017 23:26 odpowiedz
Nie trzeba mielić, żadnego z serków 'wiaderkowych'. 
scherschu profil
29.08.2017 21:20 odpowiedz
Ech, a ja kupilam serek lowicki, bo w 'moim' polskim sklepie tylko taki byl. Da sie cos z tego wyczarowac? Jakis sernik na ksztalt 'na serkach homogenizowanych'?
Dorota, Moje Wypieki
30.08.2017 14:44 odpowiedz
Tak, można użyć właśnie do tego sernika na serkach homogenizowanych.
Gość: Wisia
28.07.2017 23:12 odpowiedz
Twój Ulubiony z Wielunia jest moim faworytem od lat. Cieszę się Doroto ,że podzielasz moją opinię. Pozdrawiam serdecznie !
Gość: Początkujący
21.07.2017 17:39 odpowiedz
Zacna Pani! Jeżeli robię spód sernika z położonych herbatników petit i one mokną od sera tracąc kruchość - to czym je zabezpieczyć? Czy jakoś natrzeć masłem, czy posypać mąką, czy natrzeć wymieszanym białkiem jajka, czy najlepiej pokruszyć herbatniki i wymieszać z masłem, ugniatając na dnie blachy? - ale wtedy lepiej zapiec czy ochłodzić w lodówce, choć podobno zapieczenie kruchego spodu jest na pewno skuteczne.
Dorota, Moje Wypieki
21.07.2017 19:40 odpowiedz
One zawsze stracą kruchość w serniku pieczonym. Szczególnie, jeśli masa serowa jest bardziej płynna. Dobry spód jest z ciastek typu digestive. Tak, myślę, że ma Pani rację - spód pokruszony, wymieszany z masłem i podpieczony może okazać się bardziej kruchy.
Gość: Jola
14.07.2017 07:07 odpowiedz
Robiąc na Wielkanoc sernik na zimno kupiłam twaróg sernikowy Deluxe z Lidla - wiaderko 1 kg. Polecam. Szkoda że nie gości na półkach cały czas. Jednak po dokładnym obejrzeniu opakowania miła niespodzianka - producent ten sam co Delfiko.
Gość: esel
19.11.2017 20:46 odpowiedz
serek "Delfiko" to receptura ze Spółdzielni Mleczarskiej "Starco" w Stargardzie, która po przystąpieniu do grupy Polmlek została zamknięta, a linia produkcyjna i receptura trafiły do Makowa Mazowieckiego, a na opakowaniu zostało tylko logo stargardzkiej spółdzielni, które było gwarancją jakości produktu
Gość: gość
19.11.2017 20:52 odpowiedz
nic dziwnego, bo ten producent przejął linię, recepturę i logo od spółdzielni w Stargardzie (Starco), która została zlikwidowana po przyłączeniu się do grupy Polmlek
Gość: Naa
02.07.2017 17:34 odpowiedz
Dzisiaj próbowałam piec z sera Hanusi. Nie jest to już to samo co wcześniej, posmak mąki i wodnista konsystencja :c
Dorota, Moje Wypieki
03.07.2017 21:46 odpowiedz
Czy maka jest w składzie twarogu?
Gość: Ciekawski
22.06.2017 06:52 odpowiedz
Dlaczego dodaje się kaszę mannę do sernika?
Dorota, Moje Wypieki
23.06.2017 14:17 odpowiedz
Zagęszcza masę serową.
kallarepka profil
05.06.2017 09:12 odpowiedz
Od zawsze używałam tylko Piątnicy i nigdy dotąd mnie nie zawiodła. Niestety przy ostatnim zakupie serek nie był już taki zwarty, przeciwnie, w środku widać było wyraźnie oddzieloną serwatkę, ser był jakby napowietrzony (jak niektóre serki kanapkowe), a po wymieszaniu łyżką z cukrem miał zdecydowanie zbyt rzadką konsystencję. Czy ktoś jeszcze miał takie doświadczenia? Mam nadzieję, że nie zeszli z jakości i że to tylko jedna nieudana seria.
Dorota, Moje Wypieki
05.06.2017 12:39 odpowiedz
Nie spotkałam się z tym u Piątnicy i też mam nadzieję, że to nieudana partia.
1  2  3  4Składniki / tagi